2017’de En Çok Kullandığımız 10 Mobil Uygulama! - Moblobi.com
Mobil

2017’de En Çok Kullandığımız 10 Mobil Uygulama!


Giderek gelişen teknolojiyle beraber hayatımızda fazlasıyla yer edinen telefonların ve mobil uygulamaların da sayısı arttı. Geçtiğimiz yıl benim de birçoğumuz gibi severek kullandığım 10 mobil uygulamayı sizler için derlerdim, hadi beraber inceleyelim.

1 – Netflix

2017 de en çok kullanıp sömürdüğüm uygulamalar sırasında 1 numara kesinlikle neflix’in efendim. Yabancı dizi manyağı biri olarak, izlediğim çoğu dizinin de netflix içerisinde olduğunu düşünürsek kesinlikle harika bir aplikasyon. Tabii ki sadece dizi değil, film ve belgesellerle de dolu güzel bir içeriği var.

2–Rememberthemilk

Eğer benim gibi sürekli yoğun bir tempo içindeyseniz ve yapacaklarınızı size hatırlatacak bir asistanınız yoksa Rememberthemilk sizler için harika bir uygulama. Yapmanız gereken tek şey ona to do list’inizi sunmak. Geri kalan her şey onda.

3 –Voscreen

Voscreen dil öğrenmek için sürekli bahaneler üretenlere sunulmuş çok güzel bir uygulama. İçerisinde 15 saniyelik videolar var ve dinlediğiniz cümleleri size tahmin ettiriyor. Doğru bildikçe video içerikleri değişiyor.

4 –Instapaper

Çoğumuz girdiği haber sitelerinde, makale sitelerinde karşısına çıkan reklamlardan rahatsız olur. İşte bu noktada yardıma instapaper koşuyor. İnanılmaz sade ve hoş arayüzüyle istediğiniz haberi de makaleyi de burada okuyabilirsiniz.

5 –Snapseed

Facetune’la kendisini şekilden şekle sokabilen insanlara inat kullandığım basit ve anlaşılır bir fotoğraf uygulaması. Instagram düzenine önem verenlerin fotoğraflarını güzelce editleyebileceği tertemiz bir uygulama.

6 –TuneIn

Müziğe her şekilde erişim sağlayabildiğimiz bir evredeyiz kabul ama ben hala ara sıra radyoda rastgele çıkan şarkıyla sevinebilen bir tipim. Tunel’in içerisinde neredeyse 100 bine yakın kanal barındırıyor. Müzikseverler için hoş bir uygulama.

7 –Udacity

Gelişen teknolojiyle kuşatılmış dünyada, yabancı dil öğrenmek gibi olan yeni akım programlama dili öğrenmek hepimiz için bir ihtiyaç bence. Günlük hayatımızda fazlasıyla kullandığımız uygulamaların temel bilgilerini sunan Udacity çoğunlukla da ücretsiz eğitim veriyor.

8 –Google Keep

Eğer normal hayatınızda sürekli not alan ve karmaşadan hoşlanmayan biriyseniz basit arayüzüyle sadece not almak adına oluşturulmuş bu muhteşem uygulamayla tanışın derim.

9 – QuestionsDiary

Küçük yaşlardan beri günlük tutmak benim için çok eğlenceliydi fakat şimdiki yoğun tempomda ona ayıracak zamanım maalesef çok yok. Questionsdiary her gün size hayatınızla ilgili sorular soruyor.365 gün 365 farklı soru… 1 yılın sonunda aynı soruları tekrar sorup geçmişte ne cevap vermişsiniz kıyaslama şansı tanıyor. Bence denemelisiniz.

10- Khan Academy

İçinde 1000’den fazla dersin açıklamalı videosunun olduğu, muhteşem bir eğitim uygulaması. Biyolojiden, ekonomiye birçok konu, en basit haliyle üniversite seviyesine uygun anlatılmış, en iyi kısmı tamamen ücretsiz.


Peki sizin en sevdiğiniz uygulama neydi? Yorum bölümünden bizimle paylaşın…

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Oldukça başarılı, çok kısa sade bir dille anlatmış, Sonuna kadar okudum hiç sıkılmadım, Bu programı kullanıyorum diye hiçbir yazıyı okumadan geçme gereği duymadım. Birkaç öneriniz gerçekten ilgimi çekti ve indirdim. Yazılarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı