2017 Yılının Öne Çıkan Cep Telefonları! - Moblobi.com
Mobil

2017 Yılının Öne Çıkan Cep Telefonları!


2017’nin öne çıkan cep telefonlarına bir bakalım…

İnce çerçeveler ve tam ekranlı tasarımlar 2017’de telefon sektörüne etki etti. Cihazlar daha da hızlı bir hale geldi, kablosuz şarj işlemi ile telefonlar çoğaldı, cihazlar her zamankinden daha iyi ışıklı fotoğraflar çekmeye başladı.

Üst segmentteki cep telefonlarının fiyatı iyice artarken, özellikleri de arttı.

Kısacası, cep telefonu sektörü için iyi bir yıl oldu. 2018 yılını daha parlak bir hale getirebilecek telefonlara bir bakalım.

 • Samsung Galaxy Note 8 :

Samsung’un geçen yılki GalaxyNote 7’de yaşadığı sıkıntılar sonrası kendisini kanıtlayacak çok şeyi vardı. Genel olarakGalaxy S8 Plus ve GalaxyNote 8 çok devrim yaratmadı.

Firma, şık ince çerçeve ve geniş ekran-gövde oranı, iyi bir S pen, su geçirmezlik ve kablosuz şarj ile zarif bir yapı kurdu.

Qualcomm’untelefon çıktığı zamanlarda 835 yonga setiyle (bu ayın başlarında Snapdragon 845’i duyurdu) sunulan ilk telefonu olan Note 8 de Samsung daözçekim çılgınlığına katıldı.

Samsung için, Galaxy S9’un Şubat ayının sonlarındailan edileceği yönündeki söylentilermevcut.

 • iPhone X :

Apple, eylül ayında sektörü salladı ve yeni telefonunu piyasaya sürdü. iPhone X. 10. Yılının sonundaiPhone’nun bu yeni telefonutartışmaların başlamasını engellemedi.

Yenilenmiş bir tasarımlaparmakizi düğmesini kaldırdı ve Face ID ile telefonun kilidini açan ve mobil ödemeleri doğrulayan yüz tanıma taraması ekledi. Yeni hareket tabanlı arayüzü ileFaceID’nin belirli aydınlatma koşullarında başarısız olması ile pil ömrünün kısa olması eleştirilen yönleri arasında yer alıyor.

Yine de, yeni şarj cihazı,güzel bir OLED ekran ( iPhone 8 ve 8 Plus’da olduğu gibi LCD panellerin aksine) fotoğraf kalitesindeki artış, Samsung telefonlarında uzun süredir görülen donanım iyileştirmelerine iyi bir cevap oldu.

IPhoneX’in diğer modelleri ile karşılaştırıldığında ufak bir sıçrama olduğu kabul edilebilir.

 • LG V30 :

LG bugüne kadarSamsung’un gölgesinde kalmıştı. Güney Koreli ikinci telefon üreticisi, satıştaSamsung’un arkasına kalsa da, telefonları gerçekten sağlam.

SamsungGalaxy S8’i tanıtmadan önce şirketin açıkladığı LG G6’ya bakalım. LG’nin amiral gemisi, Samsung’u ince çerçeveler ve çok daha fazla kullanılabilir ekran alanı ile yakalamış gibi.

Ancak, LG’ninfotoğrafçılığa ve videoya odaklananasıl modeli V30. Fiyatı ise çok ucuz değil.

 • Google Pixel 2 :

Pixel 2 ve Pixel 2 XL çıktığındaki sıkıntılar Google düzeltmeleri ile giderildi. Özellikle de düşük ışıklı kamerasına dikkat çekebiliriz.Piksel 2 ve 2 XL’deki portre modu, iki kamera sistemli cihazlar kadar güçlü değilancak pil ömrü açısından avantaj yaratıyor.Su geçirmezlik telefonun iyi özellikleri arasında.

 • One Plus 5T : Gizli high-end anlaşma

Son üç buçuk yıl boyunca, OnePlusdüşük maliyetlerle çok sayıda birinci sınıf telefon özelliklerini barındıran yüksek kaliteli cep telefonları üretti. CNET ve diğerlerinin güçlü yorumları, ayrıca hayran odaklı fan tabanlı pazarlama taktikleri, bir zamanların bilinmeyen markasına olumlu etki etti.

OnePlus 5T, şirketin satışını bitirdiğiOnePlus 5’in yerine geçerek daha geniş bir ekran ve ince çerçeve ekledi. Özellikle fiyat ile karşılaştırıldığında olağanüstü bir çevçeve, ancak su geçirmezliği yok.

 • Moto 5G Plus :

Motorola’nın maliyet fiyat hassasiyetine sahip alıcılarına yönelik telefonlar ürettiği aşikar.Ancak 5G Plus biraz daha üst segmente odaklanıyor.

G5 Plus, metal bir yapı, iyi bir kamera ve darbelere dayanıklı kaplama ile özellikle fiyat açısından iyi seviyede.

Ve 2017’in diğer önemli telefonları

 • Moto Z2 Play : İyi donanım, yazılım avantajları ve doğru fiyat sunuyor.
 • Moto E4 : düşük fiyatlı telefon arayan insanlar için mutlak en iyilerden biri.
 • ZTE AxonM…
 • Razer Telefonu : Oyun markasından ilk telefon
 • Nokia 8 :Eski dost geri döndü.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı