YouTube Ebeveyn Kontrolü Ayarlama

Youtube en çok kullanılan arama motorlarının başında geliyor. Youtube platformunda sınırsız sayıda eğlence, eğitim ve birçok diğer konuda videolara ulaşabilirsiniz. Maalesef ki bunların yanı sıra çocuklarınızın izlemesini istemediğiniz içerikler de burada bulunuyor. Bu içerikleri kontrol altına almak için Youtube ebeveyn kontrolü kullanıyor olabilirsiniz. Fakat Youtube ebeveyn denetimi sandığınız kadar “su geçirmez” olmayabiliyor. İşte tam da bu noktada Famisafe uygulaması devreye giriyor…

Famisafe ile Youtube Ebeveyn Denetimi

Famisafe’in detaylı özellikleri sayesinde çocuklarınızın neler yaptığına dair size bilgi verir. Böylece onları yalnızca uygun olmayan içeriklerden uzak tutmuş olmazsınız aynı zamanda hangi içerikleri izlediklerini, yaptıkları yorum ve beğenileri de görebilirsiniz. Bunun yanı sıra istemediğiniz kanalları da engelleyebilirsiniz. Böylece bu kanalların bir daha karşınıza çıkmayacağından emin olabilirsiniz.

Tüm bu uygunsuz içeriklerin dışında endişelendiren bir diğer konu da ekran başında geçirilen süredir. Çocuklarınızın uzun süre videolar izleyerek bağımlı hale gelmelerini elbet istemeyiz. Bunun için Famisafe uygulamasının ekran süresini kilitle özelliğini kullanarak çocuklarınıza yalnızca belirli sayıda video içeriğini izlemeye izin vermiş olursunuz. Youtube haricinde Famisafe uygulaması ile çocuklarınızın kullandığı tarayıcıları de ebeveyn kontrolü altına alabilirsiniz. Chrome ve Safari gibi tarayıcılar için Famisafe uygulamasının kullanımı uygundur.

Famisafe uygulaması yalnızca Youtube veya tarayıcılar için ebeveyn kontrollerini gerçekleştirmiyor. Bu uygulama daha geniş bir kullanım için tasarlanmış bir ebeveyn kontrol sistemidir. Famisafe uygulamasını çocuklarınızın gerçek zamanlı konumunu öğrenmek için de kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın gerçek zamanlı olarak nerede olduklarını izleyerek bulunmalarını istemediğiniz coğrafi konumları sınırlayabilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız sınırladığınız konumlara gittiklerinde uygulama size bir uyarı gönderir.

Hemen belirtelim ki Famisafe uygulaması İOS’de olduğu gibi Android’de de kullanıma uygundur. Famisafe uygulamasını bir hafta kullandıktan sonra eğer memnun olmadıysanız paranızı hiçbir sorun yaşamadan iade alabilirsiniz. Fakat uygulamadan memnun kalıp üyeliğinizi devam ettirmeye karar verdiyseniz fiyatlandırmanın gayet makul bir şekilde olduğunu da görebilirsiniz.

Eğer Famisafe’ın 5 cihazınızı kapsamasını istiyorsanız ayda belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat cihaz sayısını 30’a kadar arttırmak istiyorsanız yılda bir ücret daha ödemeniz yeterlidir. Uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan kolaylıkla edinebilirsiniz. Ayrıca Famisafe uygulamasının Amazon Fire platformu için de bir versiyonu mevcuttur.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!

  • Ebeveynlerin Youtube’da Bilmesi Gereken 6 Şey” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuğunuzu Sanal Dünyada İzlemenizi Sağlayan 5 Ebeveyn Kontrol Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandıran Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
  • Dijital Oyunlar Çocukların Ruh Dünyasını Bozuyor Mu?” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Kodlama Öğreten 5 Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.

Aşağıdaki sosyal medya butonları ile bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı