Seyahat Uygulamalarına Kullanıcı Edinme Yolları!

Seyahat endüstrisi gerçekten zor bir alan. Örneğin, cep telefonu aracılığıyla gerçekleştirilen diğer bazı hizmetlerin aksine, bir uçuş rezervasyonu yapmak, çoğumuzun her gün yaptığı bir şey değil. Boş vakti olanlar, yılda 3 kez sadece tipik bir rezervasyon arama motoru veya havayolu uygulaması kullanıyor. Seyahat eden gezginler bile, seyahatleri ayda bir defadan fazla yapması pek olası değil.

Dolayısıyla, mobil, seyahat endüstrisinde önemli bir kanal haline gelmiş olsa da – 2017’de dijital seyahat rezervasyonlarının yaklaşık% 60’ını kapsayacak – bireysel markalar için karşılaşılan zorluk, kullanıcıların geri gelmesini sağlamak.

İlk ve belki de en önemli adım, mobil uygulamanın yüklenmesini sağlamak. Kullanıcılar mobil uygulamaları seviyorsa ve sunulan gelişmiş kullanıcı deneyimi iyiyse rezervasyon tamamlama oranlarının yüksek olması anlamına geliyor. Ancak bu bağlamda mobil uygulama başka bir amaca hizmet ediyor: telefonda var olması, işletmenin push bildirimleri aracılığıyla müşteriye ulaşmasını sağlıyor.

Push notifications to bring users back to travel apps - A/B tested

Kullanıcıları Mobil Uygulamaya geri getirebilmek

Push bildirimleri, pazarlamacı için iki taraflı bir kılıçtır. İyi kullandıklarında, müşteriye kişisel olarak ilgi duyabilecekleri şeyleri iletmek için harika bir fırsat sunuyorlar. Kötüye kullandıklarında, ise %99’unun sizi görmezden gelmelerine yol açıyor.

Kişiselleştirilmiş ‘Doğru Zaman’ Teklifleri

İletişimin değerine bağlanın. Bu mutlaka indirimler demek değildir, ancak her bir kullanıcının ne kadar ilgilendiğini düşünmek demektir. Onların favori bir tatil beldesi var mı? Ardından, ilgili uçuş satışlarıyla yol gösterin.

Zamanlamanın doğru olduğundan emin olun. Makro düzeyde, pek çok gezginin, özellikle tatil amaçlı seyahat edenlerin yılın belirli zamanlarında rezervasyon yaptığına dikkat edin. Kullanıcılar en fazla alıcı olduğunda kampanyaları yayınlamak için bu verileri kullandığınızdan emin olun. Mikro düzeyde, her kullanıcının belirli bir uygulamayı açma olasılığının arttığına emin olun.

İçeriği Kişiselleştirin. Müşteriye adıyla hitap edilmesi çok işe yarıyor. Aslında, tıklama oranlarını% 500 oranında artırabilir.

Doğru Yer İçin DoğruLink. Push bildiriminin daha hedefli ve alakalı olması ne kadar önemliyse, uygulamanın belirli bir alana (bu örnekte belirli uçuş rezervasyonu bölgesi) odaklanması da o kadar önemlidir.

A / B Test İçeriği. Etkileşim söz konusu olduğunda hangi içerik yaklaşımının en iyi sonucu alacağından emin olmak asla mümkün değildir. Öyleyse test edin. Farklı alternatif yaklaşımlar oluşturmak için zaman ayırın ve hangisinin en çok katılımı sağladığını izleyin.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı