Google, YouTube Metrikleri Artık Denetlenecek! - Moblobi.com
İnternet

Google, YouTube Metrikleri Artık Denetlenecek!


Google, YouTube Ölçümlerinin, Medya Derecelendirme Konseyi (MRC) tarafından denetlenmesini kabul etti. Denetim, özellikle YouTube’un üçüncü taraf veri toplama ortakları tarafından bildirilen görüntülenebilirlik ölçümlerini gözden geçirmek için yapılacak.

Moat, Integral Ad Science ve DoubleVerify’ın bağımsız denetimi, ‘sunulan video gösterimleri, görüntülenebilir gösterimler, ilgili görüntülenebilirlik istatistikleri ve genel geçersiz trafik (GIVT) için veri toplama, toplama ve raporlamanın, mobil cihazlardaki MRC ve IAB standartlarına uygun olduğunu onaylayacak.

Buna ek olarak, Google hem AdWords hem de DoubleClickBidManager’da video gösterimleri ve görüntülenebilirlik istatistikleri ve GIVT algılaması için MRC akreditasyonunu elde etmeyi umuyor.

Google’ın ürün yönetimi, analitik çözümleri ve ölçümden sorumlu kıdemli direktörü Babak Pahlavan, blog yazısında “Ölçüm, reklamverenlerle yaptığımız son görüşmelerde teyit edildi” dedi. “Birçok kez söylediğimiz gibi, ‘Ölçemiyorsanız, nasıl çalıştığını nasıl bileceksiniz?’ Ölçmeye koymak kritiktir, sadece ilk adımdır. Endüstrinin güvenilir, şeffaf ve kolaylıkla doğrulanmış metriklere ihtiyacı olduğuna inanıyoruz ” diyerek ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı