Çevrimiçi Moda Pazarında Satış Tüyoları!

Kalabalık bir çevrimiçi moda pazarında, markanızı diğerlerinden ayırabilmek zor olabilir. En iyi yollarından birinin dijital pazarlama olduğunu çoğu marka zaten biliyordur. Dijital pazarlamayı moda tasarımı marka satışlarını geliştirmenin yanı sıra marka farkındalığını artırabilir ve anında izlenebilir; böylece derhal geribildirim alabilir ve bir kampanyanın çalışıp çalışmadığını belirleyebilirsiniz. Ayrıca, uzun süreli etkilerinin de olduğu tespit edildi.

Modada dijital pazarlama doğru yapıldığında takipçileriniz ürününüzü alır, böylece markanızın farkına varırlar, ürünlerinizi satın alır ve nihayetinde marka elçileri haline gelirler.

Birçok endüstri ve markayla çalıştık ve dijital pazarlamanın satışlarda yaratacağı muazzam etkiyi gördük. Bir e-ticaret sitesi ile ortak olduğumuzda, her etkinliği satışlara bağlarız.

Yani, hadi başlayalım. Moda markanızı pazarlamanıza yardımcı olacak on iki moda dijital pazarlama örneği ve fikirleri:

 1. Dönüşüm oranlarını artırmak için ziyaretçilerinizi Facebook reklamlarıyla yeniden hedefleyin.

Çoğu kişi bir reklam gördüğünde veya web sitenizi ziyaret ettiğinde hemen satın almaya hazır değildir. Yeniden hedefleme ile, hatırlatma reklamlarıyla ürün satın almayı düşünen aynı kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Facebook’la Özel Kitleler (yalnızca bir kod snippet’iyle) oluşturarak web sitenize gelen ziyaretçileri yeniden hedef alabilir ve Erişmenizi genişletmek için Dikey Kitleleri hedefleyebilirsiniz.

Satın almadıkları takdirde (bir hafta sonra) onları hareket ettirmek için hafif bir indirim yapabilirsiniz. Alışveriş sepetini terk eden kişilerin yeniden hedeflenmesi, kaybolmuş olan satışları oluşturmak için mükemmel bir yoldur.

Kısa bir süre önce bir markanın Facebook reklam yönetimini devraldık ve ortalama% 660’a varan bazı yeniden hedefleme kampanyaları ile% 398’lik bir yatırım getirisi elde ettiler!

 1. Satışları artırmak ve alıcılar tarafından daha iyi dikkatleri çekmek için tatiller sırasında bir promosyon yapın.

Yılın zamanına bağlı olarak, alıcılara farklı teşvikler sağlayabilirdiniz.

Noel’se, bir dizi e-postanın indirimleri birleştiren bir dijital pazarlama stratejisi ile e-posta abonelerinize gitmesini sağlayın. Örneğin, 12 gün vererek teşvik edebilir ve her gün farklı bir üründe indirim uygulayabilirsiniz. Günün birinde ayakkabıları, ikinci gün elbiselerini vb. indirim yapın. Abonelerinize e-posta indirimlerinizi arkadaşlarıyla ve sosyal medyada paylaşmak için bir neden verin.

Paskalyadan önce, sitenizde müşterilerinizi  teşvik edebilirsiniz. Satın almak için teşvik fırsatları için uygun olabilecek pastel elbiseler veya üstler üzerine indirim kodu ile süslü bir Paskalya yumurtası yerleştirin.

Veya belirli bir miktarda satışla birlikte bonus hediye edin. Güneş gözlüğü, flip-flop, şapka veya güneş kremi (üzerinde markanız ve logonuzla birlikte), 100 dolardan fazla bir satın alım olması halinde hediye alternatifleri olabilir. Müşteri mutludur çünkü ücretsiz olarak bir şeyler alır ve markanızın hatırlattığı o maddeyi her kullandıklarında markanızı düşünürler.

NOT: Her mevsimsel teşvik aynı zamanda sosyal medyada paylaşılmalıdır: Facebook, Instagram, Twitter ve blogunuz.

 1. Ziyaretçilerinize öğelerinizi nasıl giyip günlük yaşamlarına dahil edeceğini göstermek için stil kılavuzları oluşturun.

Çeşitli giyim eşyaları satan bir moda markanız varsa, web siteniz için bir stil rehberi hazırlayın, böylece ziyaretçiler ve aboneler giyim eşyaları giyme konusunda fikir edinebilirler.

Creative Ideas Market Your Fashion Brand

Kendinizi yalnızca tek bir kılavuzla sınırlı tutmayın. Stil rehberleri özel günler (düğün, parti, piknik), tatiller (4 Temmuz, Noel, Yılbaşı) için ve daha temalı zamanlar için mevsimsel (ilkbahar, yaz, sonbahar, kış) yapılabilir: seyahat, iş, hafta sonu , plaj.

Kılavuzlar web sitenizde özel bir bölüm olarak listelenebilir ve koleksiyonunuzdaki her bir öğe hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlayabileceğiniz blogunuza dahil edilebilir. Müşterinizi ilgilendiren stil rehberi ile bir hikaye anlatmayı deneyin.

 1. Hem marka farkındalığını, hem de topluluğunuzun büyüklüğünü arttırmak için Instagram’da bir hediye verin.

Mağazanızın içinde çok popüler bir öğeniz varsa, Instagram üzerinde kesinlikle bir hediye çantası oluşturun. Instagram hediye satışları, her ayın başında yeni bir öğe sunan markanız için düzenli bir özellik haline gelebilir.

Ürünün hediye edilmesi için yararlı ve / veya tanınabilir hashtag’ları kullandığınızdan emin olun. Her defasında kullanacağınız program için özel bir hashtag oluşturun.

Bir Instagram kampanyası yapmak, takipçilerinizi ve marka bilinirliğini Instagram kullanıcıları arasında artıracaktır.

 1. Kitleye erişim sağlamak, sosyal kanıt elde etmek ve benzersiz bir içerik elde etmek için kategorideki etkili kişilerle birlikte çalışın.

Fashion Digital Marketing to Increase Sales

İdeal kitlenizin önüne geçmek için, markanızı beğenmek isteyen çok sayıda insanın bulunduğu popüler bir moda vlogger veya blog yazarıyla birlikte çalışın. Geniş kitlelere sahip olanlar bir itibar inşa ettiler ve okuyucuları tarafından çok saygı görüyorlar. Söz etmeyi, gözden geçirmeyi veya ürünlerini takmayı seçtikleri takdirde çok büyük bir etkiye sahip olabilirler.

Belirli bir kampanyanın çevresinde içerik oluşturmak için onlarla birlikte çalışabilir veya ürününüzle muhteşem görüntüler oluşturabilirsiniz.

Bloggerlarla çalışmak size iki büyük şey verir: yeni bir kitleye kavuşursunuz, yeni müşteriler kazanırsınız ve blogger sizin için içerik oluşturur. İşbirliğine bağlı olarak, bloggerlarında, sosyal kanallarında özel içerik paylaşacakları gibi siz (marka) de ürettikleri içeriği kullanma fırsatı bulabilirsiniz.

Bir blog yazarıyla işbirliği yaparken, blog yazarlarının fotoğraflarını içeren Facebook reklamlarını da oluşturabilir ve sonuçta ürününüzü fark ettirebilirsiniz. (Onların resimlerini ve / veya logolarını göndermeden önce imzalanmış bir sözleşmeye sahip olduğunuzdan emin olun.)

 1. Instagram’da her yeni e-posta abonenizi takip ettirin.

Yeni e-posta abonelerine takip ettiğiniz için teşekkür ederim ve sizi Instagram’da da stil ilhamı ve ipuçları için takip etmeleri için yönlendirin.

Onları yalnızca sizi takip etmenize değil, sağladığınız özel bir hashtag etiketi kullanarak kendilerinin fotoğraflarını markanızla paylaşmaya teşvik edin. Bu şekilde, müşterilerinizin imajlarını kolayca yeniden paylaşabilir, marka sadakati yaratabilir ve markanıza kişisel bir dokunuş getirebilirsiniz.

 1. İdeal alıcınıza yıl boyunca hediye rehberleri oluşturun.

Sahip olduğunuz e-ticaret mağazasının türüne bağlı olarak hediye rehberleri oluşturun. İnsanlar sadece yılbaşı değil, yıl boyu hediye alır, bu nedenle Anneler Günü, Babalar Günü, mezuniyet dönemi, Sevgililer Günü, düğünler, yıldönümleri, babyshowerlarvs için hediye rehberleri oluşturarak ürünlerinizi tanıtın.

Fashion Digital Marketing Companies

Hediye rehberleri web sitenizde bulunmalı ve hedef e-postalarda müşterilere gönderilmelidir. Ayrıca, tüm sosyal medyada (elbette resimlerle birlikte) hediye rehberlerini de tanıtabilirsiniz.

 1. Markanızın etrafında bir topluluk yaratmak için kitlenizi dahil edin.

Katılımınızı teşvik etmek kitlenizi marka değerlerinize dayalı bir içerik paylaşmaya teşvik edin.

Fashion Digital Marketing examples

Örneğin Facebook ve Instagram’da topluluğunuzdan markanızın inandıkları bir şeyinin fotoğrafını paylaşmasını istediğin ya da bir yarışma yapın.

Sevdikleri bir moda markasıyla bahsetmek istemeyen kim? Web sitenizdeki fotoğrafları, öğeleri satın almak için açıklamalar ve bağlantılar ile paylaşarak, bu bağlantıyı tüm arkadaşlarıyla paylaşacak bir müşteriniz mutlaka var.

 1. Marka sadakati oluşturmak için müşterilerin doğum günlerini hatırlayın (ve öğrenin).

Müşterilerinize bir kupon kodu (# iyi doğum günü) olan posta -mutlu bir doğum günü kartı- gönderin. “Mutlu yıllar Burcu, İşte doğum günü hediyesi! Keyfini çıkarın!”

Bu dijital dünyanın dışında bir adım daha attığınız anlamına geliyor. Bu, marka bilincini güçlendirir ve sadakat kurar.

 1. Bir blog açın ya da bir blogunuz varsa, onunla devam edin.

Bir blog aracılığıyla kitlenize sürekli değerli bilgiler sağlayın.

Blog yayınları düzenli olarak yayınlanmalıdır (haftanın aynı gününde, günün aynı saatinde), okuyucularınız ne zaman ziyaret edileceğini bilmesi için görsel açıdan ilginç ve genelde 500’den az sözcükten az olmamalıdır. Çevrimiçi dijital pazarlama stratejinizin sayısız fotoğrafla ve belki bir video ile daha uzun bir (1500-2000 kelime) yayın gerektirebilir.

Daha uzun blog gönderileri arama motorları için daha iyi oluyor.

Fashion Digital Marketing agency

Bloglar, ürünleri tanıtmak, tüketicilerin kim olduğunuzu bilmelerine ve onlara tavsiyelerde bulunmalarının bir yolu olarak kullanılır. Blogunuzu bir çalışan hakkında, öğelerinizin çizime hazırlanmadan nasıl oluşturulduğunu veya koleksiyonlarınızdaki parçalarınızı nasıl seçeceğinizi yazarak kişiselleştirebilirsiniz.

ToryBurch markası iyi bir örnektir. Marka hikayelerini daha editöryel bir şekilde anlatmak istediler; bu da şimdi yaratıcı yönetmenliğini üstlenen InStyle’den Onur Brodie’yi seçti. Toryblog’a odaklanan bir ekip kurdu. Blog, Tory hakkında fazla konuşmaz; markayı çevreleyen diğer şeyler hakkında konuşmaz; onun için benzersiz olan şey de budur. Blog ve ticarette entegre çalışıldı. Tüm içeriği alışveriş deneyimine dahil ettiler; böylece müşterilerin ürün tarama yaparken markayı keşfedip bunlarla bağlantı kurabildiler.

 1. Bir müşteriye dönüştürmek için satın almaya hazır olmayan insanları bulun.

Birisi ilk önce dükkana geldiğinde satın almaya hazır değildir. Doğru bir e-posta dizisine sahip olduğunuzdan emin olun; ayrıca, kişinin bir müşteriye dönüşmesi için kaç e-posta aldığı gibi satın alma tercihlerini de öğreneceksiniz. E-postalarda ne tıkladıklarını ve e-postalarını açtıkları gün ve saatte ne tür ürünleri tercih edeceğini öğreneceksiniz.

 1. Dönüşüm oranlarını artırmak için alışveriş sepetinde kalanlara bir hatırlatma gönder.Fashion Digital Marketing Strategy

İnsanlar alışveriş sepetine öğeler ekler ve hepsini unuturlar. Alışveriş sepetine ürün ekleyen ancak satın almayanlara bir hatırlatma e-postası gönder
in. Onları belirli aralıklarla gönderin: ertesi gün, önümüzdeki hafta ve sonra belki önümüzdeki ay, satın almaya teşvik etmek için bir indirim kodu.

Hatırlatma e-postaları göndermek için, web sitenizin ziyaretçileri bir hesaba sahip olmalıdır, bu nedenle ziyaretçilerin web sitenizde hesap oluşturmasını çok kolaylaştırın.

Dijital pazarlama, marka bilinci ve satışlarınızı artırmak için oldukça kolay ve eğlenceli bir yol olabilir. Burada özetlediğimiz on iki taktiğin hepsini kullanmanız gerekmese de, her birinin bireysel olarak satışları, marka bilinirliğini veya topluluğunuzu artıracağını göreceksiniz. Bu nedenle, ne kadar çok kullanırsanız, marka varlığınız o kadar güçlü olacaktır.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı