Yandex Navigasyon, Hız Kamerası ve EDS Noktalarını Gösterecek!

Navigasyonlar sayesinde bilmediğimiz yolları keşfettik, görmediğimiz yerleri gördük, yola çıkmadan önce trafik kontrolü yaptık ve çoğu zaman da kendimizi yabancı yerlerde güvende hissettik. Hatta sizlerle geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bu linkteki haberimizde de belirttiğimiz gibi insanların birçoğu internet bağlantıları koptuğunda kaybolmaktan korkar hale geldiler. Şimdi navigasyon sevenlere Yandex Navigasyon ‘dan güzel bir haber var…

Navigasyon uygulamaları ekledikleri yeni özelliklerle hayatımızı biraz daha kolaylaştıracağa benziyorlar. Popüler navigasyon uygulamalarından Yandex, hepimizin bildiği gibi hayatımızı kolaylaştıran özellikler sunuyor. Bunun yanısıra en güncel yol durum bilgilerini sunuyor ve kullananların güvenli bir yolculuk yapmasına da destek oluyor. Bunun için ülkemizdeki 11 şehirde yer alan 500’ün üzerindeki hız kamerası ve Elektronik Denetleme Sistemleri yani EDS noktasında sürücüleri uyarıyor ve hıza bağlı olan kaza riskinin düşmesine destek oluyor. Bu hizmet şu an belirttiğimiz gibi 11 ilde uygulanıyor, bunlar: İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Amasya, Konya, Bolu, Gaziantep, Uşak, Bilecik, Çankırı ve Kırıkkale. Yandex navigasyon, bu illerdeki hız kamerası ve EDS’leri haritasına ekledi.

Kullanıcılar hız kameralarını ve EDS noktalarını artık harita üzerinden görebilecekler. Böylece hız kamerası noktasına yaklaştıklarında Yandex onları sesli bilgilendirme mesajları ile uyaracak. Hız kamerası ve hız sınırı hakkında bilgi verecek.

Peki nasıl kullanılacak, bu ayarı navigasyonu kullananlar nasıl yapabilirler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı