WhatsApp Mesajları Nasıl Planlanır?

Eskiden telefonlarda Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları yoktu. Sadece telefonlarda mesaj bölümü bulunmakta idi. Biz de yakınlarımız ile bu sms’ler ile iletişime geçerdik. Günümüzde ise WhatsApp başta olmak üzere birçok mesajlaşma uygulaması bulunmakta. Hal böyle olunca da eskiden kullanılan SMS tarihe karıştı desek yanılıyor sayılmayız. Yazımızda, WhatsApp mesajları nasıl planlanır sorusunu yanıtlayacağız.

Günümüzde WhatsApp, sadece bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmamakta. Bununla birlikte Görüntülü sohbet ve arama seçenekleri sunuyor, göz hassasiyeti olanlar için karanlık mod opsiyonuna sahip. Bunun yanı sıra iş hayatında da oldukça büyük bir yer kaplamakta. Dolayısı ile WhatsApp Web gerçekleştirdi ve tüm bunların yanında bir de gizliliği adına kendi uygulamasına özel bir parmak izi kilidi kullanımına sahip. Tabi ki bir şey eksik. O da planlama…

Mesaj planlaması, WhatsApp için olması gereken önemli bir özellik. Kimimiz doğum günleri, özel günleri planlamak ister, kimimiz ise önemli bir işi iletmek için gece mesaj atmak yerine sabah ilk uygun zamanda göndermek ister. Yine de bunu sabah erkenden kalkıp yapmak zorunda değilsiniz! Mesajı istediğiniz saatte yazıp göndereceğiniz saate planlayarak ayarlayabilirsiniz. Bu özellik, resmi olarak WhatsApp uygulamasında olmasa da Android ve iOS cihazlarınızda kolaylıkla halledebileceğiniz bir durum. Şimdi bunu nasıl gerçekleştireceğimize bakalım.

WhatsApp Mesajları Nasıl Planlanır?

– Android Cihazlar İçin Whatsapp Mesaj Planlama

Android cihazınızda WhatsApp mesajlarınızı planlamak istiyorsanız üçüncü taraf uygulamalarından yardım almanız gerekmektedir. Tabi bu tarz uygulamalar her zaman güvenilir olmayabiliyor ya da sizlerden bu işlem için belirli bir ücret talep edilebilir. Dolayısı ile herhangi bir sorun, olumsuzluk yaşadığınızda bu uygulamayı öneren hiçbir kurum, kişi vb. sorumluluk kabul etmez. Yani bu başınıza gelebilecek her türlü olumsuzluğun sizlerin sorumluluğu altında olduğunu belirtir.

Android cihazınızda WhatsApp mesaj planlama işlemi için öncelikle Play Store’dan SKEDit uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamaya kaydolup giriş yaptıktan sonra WhatsApp’ı seçin ve gerekli izinleri verin. Sonrasında SKEDit uygulamasına girip alıcıyı ekleyerek saati, günü ve mesajı belirlemeniz gerekecek. Sonrasında gereken onayları verin. İşte bu kadar basit!
Bunun yanı sıra WhatsApp mesaj planlama işlemi için WhatsAuto ya da Do It Later uygulamaları da sizlere yardımcı olacaktır.

– iOS Cihazlar İçin Whatsapp Mesaj Planlama

Android cihazların yanı sıra iOS cihazlarda WhatsApp mesaj planlama daha avantajlıdır. Bunun nedeni ise ekstra bir uygulamaya gerek olmamasından kaynaklanmakta. Siri kısayolları sayesinde WhatsApp’ta mesaj planlama oldukça kolay.

Öncelikle iOS cihazınızdan kestirmelere girmeniz ve alt kısımdan otomasyona tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekrandan “Kişisel Otomasyon Oluşturun” seçeneğine basın ve “Günün belirli bir saati” butonuna basın. Otomasyon için gün ve saat belirleyin. Sonrasında arama çubuğuna metin yazıp tıklayın ve göndermek istediğiniz mesajı yazın. + simgesine dokunun ve arama çubuğuna WhatsApp yazın. İşlemler kısmında beliren “WhatsApp ile Mesaj Gönder” butonuna basın ve Alıcıyı seçin. İşte hazır!

Ayrıca istediğiniz an gelecekte göndermek istediğiniz bir mesajı oluşturabilir ve göndermeniz gereken an geldiğinin de bildirim alabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“En İyi 5 Mesajlaşma Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın
“WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Bilgisayardan WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“WhatsApp Mesajları Nasıl Planlanır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı