Wetransfer ile Yüksek Boyutlu Dosya Nasıl Gönderilir?

Yüksek boyutlu dosyalarınızı ücret ödemeden nasıl gönderebilirsiniz? Wetransfer uygulamasından dosya paylaşımı nasıl yapılır? İpuçlarıi haberimizde...

Yüksek boyutlu dosyaları gönderebileceğimiz platformların sayısı çok az. Bu dosya paylaşım programlarından bazıları ücretli; bazıları ise ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bunlardan biri de Wetransfer. Bu platform üzerinden hem mobil hem de masaüstü cihazlarınızdan 2GB’a kadar ücretsiz dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz. Wetransfer nedir, dosya paylaşımı nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde…

Wetransfer üzerinden 5 adımda dosya paylaşma:

Bir zamanlar yüksek boyutlu dosyalarımızı eski yöntemlerden biri sayabileceğimiz USB ile taşıyorduk. Daha sonra dosya göndermek için geliştirilen yazılımları ve mobil uygulamaları kullanmaya başladık. WeTransfer de en popüler dosya paylaşma programlarından biri.

WeTransfer’i kullanmak için üye olmanıza ya da kullanıcı profili açmanıza gerek bulunmuyor. “https://wetransfer.com/” adresine girerek; sayfanın sol tarafındaki yönlendirme penceresini kullanmanız yeterli oluyor. Bu alandan basit bir şekilde dosya gönderimi yapabiliyorsunuz.

We transfer ile yüksek boyutlu dosyalarınızı paylaşmak için izlemeniz gereken adımlar ise şöyle:

1- Dosyaları ekleyin

We transfer aracılığı ile dosya göndermek için; ana sayfadaki “Dosya gönderin” bölümünden yararlanabilirsiniz. Bu bölümde göndermek istediğiniz dökümanları bilgisayarınızdan seçmeniz gerekiyor. Aynı anda birden fazla döküman da seçebiliyorsunuz. Standart kullanıcılar için depolama sınırı 2 GB. Eğer bu boyuttan daha büyük boyutlu döküman göndermek istiyorsanız; ücret ödemek ve Plus kullanıcısı olmanız gerektiğini belirtelim.

2- Alıcı e-posta adresini girin

Alıcı e posta adresi yazan yere dökümanları göndermek istediğiniz kişinin e posta adresini yazın.

3- Kendi e posta adresinizi girin

Gönderici siz olduğunuz için kendi e-posta adresinizi de girmeniz gerekiyor. Hem alıcının hem gönderenin e-posta adreslerini girmek gerekiyor. Zira dökümanların indirme linki bu iki adrese de gönderiliyor.

4- Mesaj yazın

Tıpkı Gmail platformunda olduğu gibi We transfer uygulamasında da  dosya gönderirken ileti gönderebilirsiniz.

5- Dosyaları aktarın:

Tüm bu işlemleri yapıp, ilgili yerleri doldurduğunuzda “Aktar” komutuna basarak, dosya gönderme işlemini başlatabilirsiniz. Dosyalarınızın büyüklüğüne ve internet hızınıza bağlı olarak dökümanları yükledikten sonra hem gönderici hem alıcı adreslerine indirme linkini de içeren bir e-posta geliyor. Bu e-postanın içinde yer alan linke tıklayarak, dökümanlar indirilebiliyor.

 Wetransfer plus nedir?

WeTransfer’in ücretli aboneliği de bulunuyor. Plus isimli abonelik paketini aldığınız sahip olacağınız ekstra özellikler ise şunlar:

  • Bir seferde 20 GB’a kadar dosya gönderme
  • 100 GB’a kadar depolama alanı
  • Dosyaları parola ile koruma

Bu paket ayrıca arayüzü özelleştirme ve arka plan seçme gibi özellikleri de kullanıcılara sunuyor. Plus paketine üye olmak için aylık yaklaşık 12 dolar veya yıllık 120 dolar ödemeniz gerekiyor.

Peki siz yüksek boyutlu dosyalarınız için hangi dosya gönderme programını kullanıyorsunuz? Wetransfer’i daha önce kullandınız mı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır? haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Microsoft Onedrive Nasıl Kullanılır? haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Flash Bellekteki Dosyalarınız Görünmüyorsa Ne Yapabilirsiniz? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Wetransfer maalesef eskisi gibi kullanışlı değil. Her seferinde doğrulama kodu istiyor veya üyelik gerekiyor. Üstelik hala 2 GB’a kadar ücretsiz dosya gönderiliyor. 2 GB bazı dosyalar için yeterli değil. Önerim SendGB olur. Sendgb ile 5 GB’a kadar dosya gönderiliyor. Üyelik ve doğrulama zorunluluğu da yok. Eğer çok büyük alana ihtiyaç varsa Dropbox’ı da tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı