Web’in Geleceği Web 2.0 ’la Tanışın! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
İnternet

Web’in Geleceği Web 2.0 ’la Tanışın!


Sizce de web 2.0 teknolojileri internet tabanlı veri tabanlarının ve data’ların gelişmesinde önemli rol oynamıyor mu? Bence oldukça fazla öneme sahip olan web 2.0’lar gelecek dönemde web 3.0’a da bir çıkış basamağı oluşturuyor.

Web 2.0’da kullanıcılara çok yönlü bir iletişim sağlanıyor. Ve kullanıcılar da bu süreçte etkin bir şekilde rol oynuyor. İnternet’i internet yapanların başında da elbette web geliyor. Artık eskiden tek kaynağımız olan kütüphanelere çok güçlü bir alternatif olarak webi’i kullanıyoruz. Hızlı, kolay bulunabilen ve çok geniş olması web’i güçlü yapan unsurların başında geliyor. Web 2.0 insanlara çok fazla kolaylık sağlıyor. Web 1.0’da belirli banner reklamlar kullanılırken artık web 2.0’da çok fazla hedef kitleye ulaşılabilme imkanı sunuluyor. Yine Web 1’de fotoğrafları sadece kendi kullanımımız için saklayacağımız ortamlar varken, Web’2 de artık milyonlara ulaşabiliyoruz.Myspace, facebook gibi…

Toplumumuzun bugün geldiği noktayı web 2.0’a borçluyuz diyebiliriz.Web 2.0’la birlikte çeşitli teknoloji unsurları ve web site tarayıcıları hayatımıza girdi.İnternet artık belirli kişilerin kullanabileceği bir platform olmaktan çıktı ve dileyen herkesin istediği zaman girip kullanabileceği bir mecra haline geldi.Sizde web 2.0’ın geçmişten günümüze geçirdiği bu değişimi deneyimlemek istemez misiniz?


Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın 🙂

Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı Linkedin’de takip etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı