Uzaktan Çalışanlar İçin En İyi Uygulamalar

Son 2 yılı insanlık için adeta bir kabus olarak değerlendirebiliriz. Çeşitli felaketlerden dolayı çoğu insan evden çalışmaya mecbur kaldı. Bu felaketlerden en büyüğü de hiç şüphesiz Covid-19 virüsü. Birçok kişi bu virüs yüzünden evde çalışmak durumunda. Evden çalışmaya başlanması ile birlikte bazı sorunlar da ister istemez ortaya çıktı. Biz de bu sorunları çözen en iyi uygulamaları sizler için sıraladık. Peki, bu uygulamalar neler? İşte, uzaktan çalışanlar için en iyi uygulamalar…

Uzaktan Çalışanlar İçin En İyi Uygulamalar

1. Slack

Slack, evden çalışırken müşteriler ve iş arkadaşlarınız ile irtibatta kalmak için en iyi uygulamalardan biridir.

Slack üzerinden mesajlaşabildiğiniz gibi çeşitli belgeler de gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama, Android ve iOS sistemlerde rahatlıkla çalışabilmektedir.

2. Google Hangoust

Home Office çalışırken kullanabileceğiniz en yararlı uygulamalardan biri de Google Hangoust’tur.

Uygulama ile 150 kişilik gruplar kurabilir ve sohbet edebilirsiniz. Ayrıca uygulama ile kullanıcıları çevrimdışıyken bile 10 kişiye kadar ücretsiz mesajlaşma ve görüntülü konuşma yapabilir.

3. Dooble

En faydalı uygulamalardan bir diğeri ise Dooble’dır. Bir anket uygulaması olan Dooble ile birbirinden farklı anketler hazırlayarak oldukça sağlıklı geri dönüşler alabilirsiniz.

Dooble’nin en iyi yanlarından biri ise uygulamayı indirmeden web sitesi üzerinden de kullanabiliyor olmanız.

4. Chanty

Bir diğer uygulama olan Chanty, evden çalışırken ekiplerin üretkenliğini çoğaltmak için tasarlanmış bir yazılımdır.

Uygulama ile anlık mesajlaşma, dosya paylaşımı, hareket halindeyken görevleri izleme ve grup sohbetlerinde bireylerin etiketlenmesi gibi birçok şeyi bir arada yapabilirsiniz. Uygulamanın en önemli özelliklerin bir diğeri de özel sohbet imkanı sunmasıdır.

5. Box

Evden çalışma denildiğinde aklımıza gelen en büyük sorunlardan biri de dosya depolamaktır. İşte Box da tam olarak bunun için tasarlanmış bir uygulama.

Box uygulaması ile 10 GB’a kadar olan tüm dosyalarınızı bir bulut sistemi üzerinde depolayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanıcılar, hiçbir güçlük çekmeden uygulama içerisinde 200’den fazla dosyayı düzenleyebilir ve herhangi bir ücret ödemeden dosyalarını her formatta paylaşabilir. Sadece Android için tasarlanan uygulamayı Play Store’dan indirebilirsiniz.

6. Google Drive

Evde çalışırken işinize yarayacak en iyi uygulamalardan biri de Google Drive.

Uygulama bütün dosyalarınızı güvenli bir şekilde depolamanıza ve paylaşmanıza olanak tanıyor. En önemli özelliklerinden bir diğeri ise uygulama üzerinden indirilen dosyalara çevrimdışı olarak erişim imkanıdır. Android ve iOS işletim sistemleri için tasarlanan uygulamayı App Store ve Play Store’dan indirebilirsiniz.

7. Harvest

Harvest, zamanı takip etmenize ve kullanmanıza olanak tanıyan bir uygulama.

Bu yazılım üzerinden patronlar çalışanlarını takip edebilir, onlara zaman çizelgesi hazırlayabilir. Ayrıca uygulama bu zaman çizelgesine bağlı olarak size bildirimler gönderir. Android ve iOS için geliştirilen uygulamayı App Store ve Play Store’dan indirebilirsiniz.

8. Todoist

Home Office çalışma sisteminin en büyük dezavantajlarından biri birçok dış uyarandan dolayı dikkat dağılmasıdır. Bu sebeplerden dolayı iş üretkenliğini ve motivasyonunuz büyük oranda düşer.

İşte Todoist de bunun önüne geçebilmek için tasarlanmış bir yapılacaklar listesi uygulaması. Yazılım tabanlı olan uygulama, kullanımı kolay basit bir ara yüze sahip. Uygulama ile planlama yapabilir, görevler koyabilir ve bu görevlerle ilgili bildirimler alabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Başarılı Bir Şekilde Evden Çalışmanın İpuçları Neler?” okumak için buraya tıklayın
“Evden Çalışırken Patronunuz Sizi Gözetliyor mu?” okumak için buraya tıklayın.
“Çalışanlar Portatif Ofislerde Uzanarak İş Yapabilecek!” okumak için buraya tıklayın.

“Uzaktan Çalışanlar İçin En İyi Uygulamalar” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı