Unilever IT Direktörü, Şebnem Gürler Oakman ile Röportajımız!

Unilever IT Direktörü Şebnem Gürler Oakman ile Moblobi.com olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Hem Unilever‘in IT projeleri hem de yeni nesil teknolojileri süreçlerine nasıl dahil ettiklerini konuştuk.

Moblobi.com olarak medya sponsoru olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi‘nin Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi‘nde de konuşmacı olarak da yer alan Şebnem Gürler Oakman, 22 yıldır Unilever‘de çalışıyor. Pek çok lokal ve global projenin içerisinde yer almış ve son 3 yıldır da Bölgesel IT Direktörü olarak görevini sürdürüyor.

Röportajımızda değerli bilgiler veren Unilever IT Direktörü Şebnem Gürler Oakman‘a şirketin pek çok bölümü ve projesine destek veren IT biriminin, dijitalleşme çalışmalarını sorduk. Unilever olarak tüketici deneyimini dijitalleşme çalışmalarına nasıl dahil ettiklerini; satış, finansal yapı, insan kaynakları gibi iş süreçlerindeki dijitalleşme çalışmalarını ve projelerini öğrendik.

Günümüz dünyasında popüler hale gelen yapay zeka, big data gibi kavramları iş süreçlerinde nasıl yaşadıkları ve bu süreçlere nasıl kattıklarını konuştuk. Sadece tüketici ve iş süreçlerinin değil aynı zamanda çalışanın da bununla birlikte dijitalleşmesi gerektiğini ve bunun için de projeler yürüttüklerini bizlerle paylaştı.

Oakman röportajımızda, iş zekası ve analitik kavramlarının süreçlerindeki önemine değinirken; tüketicilere temas noktalarında hızlı hareket etmeye ve proaktif çözümler geliştirmeye çalıştıklarını aktardı. Özellikle iş zekasını; verinin anlamlı hale getirilmesi, tüketiciyi anlama ve karar verme süreçlerine etkisini kullanmada nasıl kullandıklarını belirtti.

Değer katmayan süreçlerin otomatize hale getirileren bir yapı ile böylece insan emeğinin daha kalifiye ve analiz karar verme süreçlerine dahil olarak verimli kullanılmasını sağlamaya çalıştıklarını da paylaştı.

Unilever IT Direktörü Şebnem Gürler Oakman ile Moblobi.com olarak gerçekleştirdiğimiz bu keyifli ve verimli röportajımızı mutlaka izleyin.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı