Hindistan’ın Bilet Rezervasyon Sitesi Ticket Halt ile Röportajımız!

Geçtiğimiz günlerde Startup Istanbul’da stand açan girişimler arasında yer açan başarılı pek çok girişimi size yakından tanıtacağımızın sözünü vermiştik. İşte bunlardan biri: Ticket Halt…

Ticket Halt, Hindistan’da hizmet veren yolculara güvenli ve kullanıcı dostu bir bilet rezervasyonunu sitesi… Ekonomik fiyatlarla sunduğu hizmet için kullanıcılardan ekstra ücret de almıyor. Kullanıcılar anında indirimler ve teklifler alabiliyorlar, kadınlar kendileri için özel olarak ayrılmış koltuklardan faydalanabiliyorlar.

Ticket Halt’ın Genel Müdürü Daman Kalra ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı aşağıda bulabilirsiniz:

Moblobi.com: Bize Ticket Halt’dan biraz bahseder misiniz?

Daman Kalra / Ticket Halt: Tickethalt.com, Hindistan’da bilet rezervasyon hizmetleri sunan bir e-ticaret platformu… Hindistan genelinde 10.000’in üzerinde otobüs ve 75.000’in üzerinde güzergahı kapsayan bir otobüs bileti rezervasyon hizmeti sunuyor. Konser, Hava, Tren Biletleri, Sinemalar veya biletle ilgili pek çok hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Moblobi.com: Harika… Peki 2018’deki büyüme hedefleriniz neler, kısaca sayısal olarak da özetleyebilir misiniz?

Daman Kalra / Ticket Halt: Otobüs biletleri için B2B giriş sistemi geliştirildi. 1.5 milyar insanın % 70’inin manuel olarak rezervasyon yaptığı ve 432 milyon insanın geri kalanının çevrimiçi olduğu Counter rezervasyonlarını Hindistan’da sağlayabiliriz. Online rezervasyonlar da 2026 yılına kadar% 60’a kadar artacaktır. Az önce de belirttiğim gibi; ilerleyen dönemde konser, hava, tren bileti, sinema veya biletle ilgili pek çok hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. 6 ayda cirolarımız 0.8 milyona yaklaştı ve gelecek yıla kadar 50 milyona kadar ulaşmamızı umuyoruz.

Moblobi.com: Ne kadar yatırıma ihtiyacınız var?

Daman Kalra / Ticket Halt: Dijital pazarlama aktivitelerini arttırmak ve farklı alanlarda daha fazla dijital pazarlama yapmak amacıyla 1 milyon dolar arıyoruz.

Daman Kalra’ya bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz, Ticket Halt’a da başarılar diliyoruz… Gelişmeleri merakla izleyeceğiz.

Ticket Halt’yı yakından tanımak için dilerseniz buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı