Çeviri Hizmetini Küreselleştiren Hindistan’lı Girişim Prudle Labs Röportajımız!

Geçtiğimiz günlerde Startup Istanbul’da stand açan girişimler arasında yer açan başarılı pek çok girişimi size yakından tanıtacağımızın sözünü vermiştik. İşte bunlardan biri: Prudle Labs…

Prudle Labs, çeviri için bir uçtan uca küreselleşme platformu, uluslararasılaşmadan çeviri hizmetleri sunuyor. İçerik çevirisinin tüm tedarik zincirindeki engeller ve arabulucuları ortadan kaldırarak şirketler için maliyeti düşürüyor, süreçleri kısaltıyor. Hindistan girişimi Prudle Labs, dünya üzerinde pazar payının bir kısmını, yani 45 milyar ABD doları pazar ve 500.000 profesyonel çevirmeni hedefliyor.

Prudle Labs’in kurucusu Deepinder Singh ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı aşağıda bulabilirsiniz:

Moblobi.com: Bize Prudle Labs’den biraz bahseder misiniz?

Deepinder Singh / Prudle Labs: Prudle, çevirmenler için entegre bir pazardır. Şirketlerinin maliyetini düşüren ve çevirmenler için kar marjlarını artıran teknolojiyi kullanarak; içerik yazarları (yazılım kodu yazan geliştirici olabilir) ile çevirmenler arasındaki engelleri kaldırıyoruz.

Moblobi.com: Harika… Peki 2018’deki büyüme hedefleriniz neler, kısaca sayısal olarak da özetleyebilir misiniz?

Deepinder Singh / Prudle Labs: Dünyadaki çevirmenlerin % 50’sinden fazlasının içeriğini tercüme etmek için platformumuzu kullanmak üzere ele geçirmek istiyoruz. Aynı zamanda şirketlerin, tüm çeviri tedarik zincirini tercüme etmek ve yönetmek için bir ERP çözümü olan ürün paketimizi kullanmalarını hedefliyoruz. Gelir açısından 2018’e kadar 2-3 milyon dolar gelir hedefliyorPrudle Labs:uz.

Moblobi.com: Ne kadar yatırıma ihtiyacınız var?

Deepinder Singh / Prudle Labs: Geliştirme ekibimizi genişletmek ve bir kısmı pazarlamada kullanmak için 300.000 – 500.000 USD arıyoruz.

Deepinder Singh’ya bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz, Prudle Labs’e başarılar diliyoruz… Gelişmeleri merakla izleyeceğiz.

Prudle Labs’i yakından tanımak için dilerseniz buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı