Google’ın Renkli Dünyasını İçinde Bulunduran Ortak Çalışma Alanı Dome ile Röportajımız!

Kamara, yeni nesil bir ortak çalışma alanı. Küçük ölçekli işletmelerden büyük ölçekli işletmelere kadar pek çok büyüklükteki firma ve girişimciye çeşitli alternatifler sunuyor. Kamara’nın kurucularından olan Cem Kocabaşa ile hem Kamara hem de ortak çalışma alanlarına yönelik keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Ortak çalışma alanları, hem networking hem maliyet hem de çalışma mekanları bakımından pek çok girişimci ve firmaya fayda sağlıyor ve günümüzde çalışma alanı olarak tercih ediliyor. İstanbul’da pek çok lokasyonda yer alan pek çok ortak çalışma alanı mevcut. Bunların liderleri arasında yer alanlarından biri Kamara

Kamara, 2010 yılında kurulmuş ve 8 yılda 8 farklı lokasyonda ortak çalışma alanı yaratmış. Küçük-orta-büyük ölçekli pek çok firmanın yer aldığı Kamara, farklı özelliklerdeki lokasyonlarda konumlanarak hem şehir temposunda olmak isteyenlere hem de rahatlık ve sakinlik arayanlara farklı alternatifler sunuyor, bu farklı lokasyonlar aynı zamanda kendisine yakın çalışma yeri arayanlara da arayanlara da güzel bir alternatif oluşturuyor. Bu ortak çalışma alanından farklı konseptlerde yer alabiliyorsunuz. Bunlardan biri Hazır Ofis. Bu hazır ofislerde yer alarak temizlik, çağrı karşılama, mobilya, çay-kahve hizmeti, internet gibi ana maliyetlerden kurtulmuş oluyorsunuz. Komşuluk ilişkileri ile iş bağlantıları sağlamış oluyorsunuz. Kamara’nın bu noktada bir fark olarak sözleşme konusunda da esneklik sağlıyor. Diğer bir alternatif Sanal OfisSanal ofis hizmeti ile, ofis alanı hariç yukarıda bahsettiğimiz tüm hizmetlerden yararlanabiliyorlar. Bu özellikle özellikle girişimciler için güzel bir alternatif… Bunun dışında yine bir alternatif de Paylaşımlı Ofis hizmeti. Paylaşımlı Ofis hizmeti, ortak çalışma alanını kullanarak ve belirttiğimiz hizmetlerden yararlanarak çalışma imkanı sunuyor. Kamara’ya üye olanlar tüm lokasyonlardan yararlanma esnekliğine de sahip. Aile sıcaklığını yaratmak için “üye” yerine “komşu” kelimesini kullanmayı tercih ediyorlar.

Özellikle Google ile işbirliği yaparak kurduğu Levent Sanayi Mahallesinde yer alan Dome’un görülmeye değer olduğunu düşünüyoruz. Google’ın o renkli dünyasını ve pek çok ürününü Kamara işbirliği ile Dome’da bulabilirsiniz. Burada yer alan firma ve girişimciler Google’ın pek çok imkanından da yararlanabiliyor. Özellikle Dome içerisinde yer alan etkinlik alanı dijital dönüşüm konusunda yaptığı etkinilkler ile ön plana çıkıyor. Ayrıca ufak bir not: Türkiye’deki Google Adwords danışmanları da bu binada bulunuyor 🙂 Dome’un anlamı olan “çatı” aslında işte tam da bu anlama geliyor. Yani hem bu hizmetleri, hem de ofis imkanları tek bir çatı altında toplanıyor.

Dome’a yaptığımız ziyarette Cem Kocabaşa’dan pek çok bilgi aldık; röportajımızı mutlaka izleyin:

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı