Microsoft Office Pazarlama Ülke Grup Müdürü Çiğdem Kayalı ile Röportajımız!

Microsoft Office Pazarlama Ülke Grup Müdürü Çiğdem Kayalı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Hem Microsoft’un Office ve bulut çözümleri hem de yürüttüğü projeler hakkında bilgi aldık.

Bu yıl 25. senesini kutlayan Microsoft’un içerisinde 20. yılı dolan Çiğdem Kayalı, NCR ve Unilever’de de çalışmış. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Kayalı, Moblobi.com olarak medya sponsoru olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi‘nin Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi‘nde de konuşmacı olarak da yer aldı.

Teknolojinin lider firmalarından birinde çalışma avantajı sayesinde teknolojiyi yakından tanıma şansı bulduğunu belirten Çiğdem Kayalı, internetin Türkiye’de var olma serüveninde önemli katkılarda da bulunmuş. Firmalara e-ticaret nedir, neden bir web siteniz olmalıdır, neden internette siz de olmalısınız kavramlarını o dönemde yerleştirmeye çalışan projeler içerisinde yer almış. Yaklaşık 15 yıldır süren Altın Örümcek yarışmasının da kurucuları arasında yer alıyor. O dönemde bu yarışma ile internetin bilinirliğinin ve kullanımının arttırılması amaçlanmış.

Çiğdem Kayalı, Microsoft‘taki ilk 6 yılını Türkiye ofisinde geçirmiş; daha sonra 9 yıl Ortadoğu, Afrika ve Avrupa ülkelerinde projeler yürütmüş ve çoğunlukla yurtdışında bulunmuş ve daha sonraki yaklaşık 5 buçuk yıldır da Türkiye’de pazarlama ekibinde yer alıyor. Son dönemde özellikle bulut hizmetlerinin Kobi’lerden büyük kurumlara her alanda kullanılması yönünde çalışmalar yürütüyorlar.

Microsoft’un bulut çözümleri ve bu çözümlerin firmalara sağladığı avantajlar konusunu sorduğumuz Çiğdem Kayalı, MS Office ve bulut çözümlerinin hayatımızda yarattığı kolaylıkları da bizlere aktardı. Microsoft’un “Teknoloji’nin Kadın Liderleri” projesi hakkında bilgilerini aldığımız Kayalı, proje ile 7’den 70’e kadınları hedeflediklerini ve çeşitli kategorilerde yapılan yarışmaya yönelik mevcut durumu paylaştı.

Microsoft Office Pazarlama Ülke Grup Müdürü Çiğdem Kayalı ile Moblobi.com olarak gerçekleştirdiğimiz bu keyifli röportajımızı mutlaka izleyin:

Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı, Cavit Yantaç ile gerçekleştirdiğimiz röportajı izlemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı