Microsoft Türkiye Ofisinde, Cavit Yantaç ile Röportajımız! - Moblobi.com
Röportajlar

Microsoft Türkiye Ofisinde, Cavit Yantaç ile Röportajımız!


Moblobi.com olarak Microsoft Türkiye ofisine konuk olduk. Yazılım Geliştirme Teknolojileri, Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ile keyifli ve verimli bir röportaj gerçekleştirdik.

Microsoft Türkiye, Yazılım Geliştirme Teknolojileri Grubu olarak yaptıkları çalışmalardan, yararlandıkları teknolojilerden bahsettik. Çoğumuzun merak ettiği “Evangelizim” kavramı hakkında bilgi aldık, Microsoft olarak bu kavramı benimseme ve uygulama sebeplerine değindik.

Microsoft olarak BizSpark programı ile girişimcilere destek sağlarken; birçok başarı hikayesinin ortaya çıkmasına da aracılık ediyor. Biz de Moblobi.com olarak bu programın detaylarını sizler için sorduk. Özellikle BizSpark kapsamında tercih ettikleri bir teknoloji olup olmadığını, ne tür girişimlerin bu programdan faydalanabildiğini ve nasıl başvuru yapabileceklerini röportajımızda paylaştık. Ayrıca programdan çıkan başarı hikayelerini de konuştuk.

Sn.Cavit Yantaç‘ın Türkiye’deki teknoloji yazılımı geliştirmeye yönelik görüşlerini; teknoloji girişimciliği ve “yazılımcı olmadan yazılım girişimi yapmak” konusundaki fikirlerini merak ettik ve sorduk; girişimci ve yazılımcı adaylarına ve bu alanda çalışmak isteyen kişilere ilişkin tavsiyelerini aldık.

Yeni teknolojiler üretme ve deneyimletme konusunda çalışmaları olan Microsoft‘un özellikle deneyimleyerek teknoloji sunma konusundaki çalışmalarını öğrendik.

Günümüzün en fazla konuşulan ve ilgi çeken konuları arasında olan makine öğrenme ve yapay zeka… Bu teknolojilerin insan hayatında bir fırsat mı yoksa bir tehdit mi olduğu konusunu tartıştık ve Microsoft olarak bu teknolojiyi nasıl kullandıklarını öğrenip; röportajımızda sizlerle paylaştık.

Keyifli ve verimli bu röportaj için hem Microsot Türkiye‘ye hem de Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ‘a çok teşekkür ederiz.

Röportajımızı mutlaka izleyin:

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı