Dedelerinden Kalan Bahçeyi E-Ticaret ile Buluşturan Girişim Meyveagacim.com ile Röportajımız! - Moblobi.com
Röportajlar

Dedelerinden Kalan Bahçeyi E-Ticaret ile Buluşturan Girişim Meyveagacim.com ile Röportajımız!


Geçtiğimiz günlerde Startup Istanbul’da stand açan girişimler arasında yer açan başarılı pek çok girişimi size yakından tanıtacağımızın sözünü vermiştik. İşte bunlardan biri: Meyveagacim.com …
Dedelerinden kalan bahçeyi 4.kuşak olarak e-ticaret ile buluşturup çok daha fazla insana ulaşabilir hale getiren girişim Meyveagacim.com; kendi bahçelerinde yetişen taptaze narları, portakalları, limonları ve daha bir çok meyveyi sizin için dalından toplayıp kargo ücreti olmadan, tek tıkla kapınıza kadar yolluyor.

Meyveagacim.com kurucusu Süleyman Özkan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı aşağıda bulabilirsiniz:

Moblobi.com: Bize Meyveagacim.com’dan biraz bahseder misiniz?

Meyveagacim.com / Süleyman Özkan: Antalya’dan merhaba;Biz, uzun zamandır Antalya’da narenciye bahçeleri olan ve bu bereketli topraklarda meyve yetiştiren bir ailenin 4. Kuşak torunlarıyız .Antalya, Döşemealtı’nda bulunan bahçelerimiz, Cumhuriyet’in kurulmasından bir süre sonra bu bölgeye yerleşip, uzun süre geçimini çiftçilik yaparak sağlayan büyük dedemizden bize yadigar olarak kaldı.

Dedemizden sonra bahçelerimizle ilgilenme görevi sırasıyla çocuklarına ve torunlarına geçti. Büyük dedemizden sonra gelen nesiller de bahçelerimizle ilgilenmeyi asla bırakmadı. Kurulduğu günden bu yana, bahçelerimizdeki üretim asla bitmedi.

Bugün 4. Kuşak torunlar olarak bahçelerimizde hala üretime devam etmekteyiz. Ancak sıra bize geldiğinde ülkemizde uygulanan tarım politikaları, yaşadığımız problemler ve çiftçiliğin ülkemizdeki tekelleşen piyasada hak ettiğini kazanamaması gibi sebeplerden dolayı biraz değişiklik yapmaya karar verdik.

Sağlık ve vitamin deposu meyvelerimizi herkesin deneyebilmesi amacıyla, geçmişten gelen değerlerimizle, günümüz imkanlarını birleştirerek Meyve Ağacım’ı kurduk.

Bugün Meyveagacim.com olarak, yurt dışına yüzlerce ton ihraçat yaparken, aynı zamanda meyvelerimizi en kaliteli ve lezzetli şekilde yetiştirerek, siz müşterilerimize ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Meyve Ağacım olarak, sipariş verdiğinizde sezonunda ve dalından taptaze olarak topladığımız meyvelerimizi, bu meyvelerden elde edilen reçel, kurutulmuş meyve gibi ürünlerimizi özenle paketleyerek kapınıza kadar yolluyoruz.

Moblobi.com: 2018’deki büyüme hedefleriniz neler, kısaca sayısal olarak da özetleyebilir misiniz?

Meyveagacim.com / Süleyman Özkan: 2018 yılında hizmet kalitemizi koruyarak, müşteri portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz. Ortalama %200 büyümeyi ve kurumsal müşterilere odaklanmayı planlıyoruz

Süleyman Özkan’a bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz, Meyveagacim.com’a başarılar diliyoruz… Gelişmeleri merakla izleyeceğiz.

Meyveagacim.com’ı daha yakından tanımak için dilerseniz buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı