Mercedes Benz Türkiye Küresel IT Çözümleri Direktörü, Özlem Vidin Engindeniz ile Röportajımız!

Moblobi.com olarak, Mercedes Benz Türkiye Küresel IT Çözümleri Direktörü, Özlem Vidin Engindeniz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Hem Mercedes‘in IT projeleri hem de yeni nesil teknolojileri süreçlerine nasıl dahil ettiklerini konuştuk.

Moblobi.com olarak medya sponsoru olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi‘nin Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi‘nde de konuşmacı olarak da yer alan Özlem Vidin Engindeniz, yaklaşık 22 yıldır Mercedes Benz Türk çatısı altında bulunan Daimler’de görev yapıyor.

Röportajımızda değerli bilgiler veren Mercedes Benz Türkiye Küresel IT Çözümleri Direktörü Özlem Vidin Engindeniz’e Türkiye’deki merkezlerinde ürettikleri yazılımları ve kullandıkları teknolojileri sorduk. Engindeniz, yaklaşık 240 kişilik ekibiyle Türkiye’de Daimler’in dünya üzerindeki 30’dan fazla lokasyonu için yazılım ürettiklerini ve yeni teknolojiler, örneğin yapay zeka, business intelligence gibi konularda da Daimler’in dünyadaki yazılımlarını Türkiye’deki üstlerinden desteklediklerini paylaştı.

Daimler grubunun pek çok departmanına nasıl ve hangi teknolojiler ile destek olduklarını,  dünya genelinde kesintisiz üretime verdikleri teknolojik destekleri aktardı.

Türkiye’deki üsleri ile Daimler grubuna önemli ölçüde değer üreten ekip; kesintisiz üretime verdikleri destek ve maliyetsel avantajların yanısıra özellikle yazılım anlamında yarattıkları değerli iş gücüyle de fark yaratıyor.

Mercedes Benz Türkiye Küresel IT Çözümleri Direktörü, Özlem Vidin Engindeniz ile Moblobi.com olarak gerçekleştirdiğimiz bu keyifli ve verimli röportajımızı mutlaka izleyin.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı