Spor Eğitmenleri ile Eğitmen Eşliğinde Spor Yapmak İsteyenleri Buluşturan Girişim “KolayFit” ile Röportajımız!

Kolayfit, fit bir yaşam için aradığınız eğitmenlere ulaşabileceğiniz bir platform… Tenis, binicilik, golf, yoga, crossfit, vücut geliştirme, fitness, bootcamp, yüzme, sörf, kayak, dans, dövüş sporları, squash, TRX, dalış, pilates eğitmeni bulmanın en kolay yolunu bulan girişim, aynı zamanda eğitmenlere de sayısız müşterilere ulaşma imkanı veriyor. Kritelerine uygun arama yaparak eğitmenlerin profillerini inceleyebiliyor, taleplerini eğitmenler ile paylaşarak sana özel teklif alabiliyor ve en uygun teklifi değerlendirebiliyorsunuz.

İşte Kolayfit.com’un Spor Yöneticiliği kökenli kurucusu Serkan Karateke ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız!


Moblobi.com: Kolayfit nedir? Bize biraz bilgi verir misiniz?

Kolayfit: KolayFit.com; Spor Eğitmenleri ile eğitmen eşliğinde spor yapmak isteyenlerin buluştuğu bir platformdur. Eğitmen eşliğinde spor yapmak isteyenlerin, ölçülebilir / gerçek bilgiler ile aradığı hizmeti bulması için 20 spor dalındaki Spor Eğitmeninin tecrübelerine dayanarak, en hızlı fit yaşam yolunu seçebilmelerini sağlar.

Moblobi.com: Kolayfit’i hem bir spor eğitmeni ile çalışmak isteyenler kullanabiliyor, hem de spor eğitmenleri… Her iki taraf için de Kolayfit’i kullanmak istediklerinde nasıl bir akış söz konusu?

Kolayfit: Artık spor yapmak isteyen herkes oturduğu yerden, kimseden tavsiye dahi almaya ihtiyaç duymadan kriterlerine uygun spor eğitmenini arayabilecek, profilini inceleyebilecek ve “Ücretsiz Teklif” alarak hemen anlaşabilecek.
Günlerce belki haftalarca araştırıp; vaktini kapı kapı dolaşarak eğitmen bulmak için harcamayacak, kolayca fit olma rüyası kısa yoldan gerçekleşecek. İster eğitmen sizin yanınıza, isterseniz siz eğitmenin yanına giderek spor yapmaya gidebileceksiniz. Bu durum tamamen sizin kriterinize bağlı.
Spor eğitmenlerinin tek adresi olmayı hedefliyoruz. Kolayfit.com’da eğitmenler için sayısız müşteri fırsatı var! Ders fiyatlarını, before-after fotoğraflarını, sertifikalarını, Youtube videolarını, uzmanlıklarını vb. daha birçok kendileriyle ilgili bilgiyi tek yerde toplayarak ders almak isteyen herkesin görebilmesini sağlayabilecekler. İster direkt kendilerine gelen taleplere teklif verebilecek isterseler de teklif almak isteyenlere platform üzerinden ulaşarak fiyat teklifini verip anlaşabilecekler.

Moblobi.com: Kolayfit web sitesinde “FitLab” adını verdiğiniz bir içerik bölümü de bulunuyor… Buradaki içeriği kullanıcılarınız mı yaratıyor?

Kolayfit: FitLab’da tamamen platformumuza üye eğitmenlerimizden gelen yazılar bulunuyor. Eğitmenlerimizin profesyoneli olduğu alanlardaki yazılarıyla ön planda olmalarını önemsiyoruz. Bu şekilde kolayca fit olmak isteyen üyelerimizin de merak ettiği konuların cevaplarına ilk ağızdan ulaşmasını sağlıyoruz. Ayrıca üyelerimizden gelen sorular oldukça kapsamlı olduğu için ek olarak Diyetisyen, Fizyoterapist ve Psikolog ile de merak edilen noktaları aydınlatıyoruz.

Moblobi.com: Kolayfit nasıl ortaya çıktı? Ekip kimlerden oluşuyor?

Kolayfit: Açıkcası genel olarak “Özel spor hocası pahalıdır. O kadar param yok şu an.” Algısına ve “Şu elbise bana ne kadar güzel oluyordu, biliyor musun?”, “Bu damatlığım var ya ne güzeldi! Şimdi kocaman olduk.” şikâyetlerine kulak verdik. Ve kolayfit.com’un her sayfasını bu sesler eşliğinde ilmik ilmik işledik diyebilirim. Sonunda spor yapmak isteyen herkesin kriterlerine ve bütçesine uygun spor eğitmenini internetten bulmasını sağlayacak kolayfit.com’u kurduk. Başta Yazılım, Veri Yönetimi, Tasarım, Proje Yönetimi ekip arkadaşlarımla birlikte toplam 10 kişilik bir ekibiz.

Moblobi.com: Kolayfit ne kadar süredir aktif ve 2018 yılında büyüme hedefleriniz neler?

Kolayfit: 10 Temmuz 2017 itibariyle kullanıcılarımızın beğenisine sunduk ve çok güzel bir geri dönüş aldık. 200 civarı bir eğitmen ve 150 civari potansiyel fit olmak isteyen müşterimiz var. Bu sayıyı yılsonuna kadar ayrı ayrı 500 sayısına ulaştırmayı hedefliyoruz. Şu an her branşta çok yoğun bir görüşme trafiği devam etmekte. Çok önemli oluşumlarla iş birlikteliği yapmanın eşiğindeyiz. Aralık ayının ilk haftalarında netleşmiş olacaklar. Bu noktadan sonra verilerimize bakıp hedeflememizi buna göre yapacağız. Ama hedefimiz spor eğitmenlerinin tek adresi olmak.

Moblobi.com: Kolayfit için bir yatırım arayışı var mıdır? Varsa yatırım arayışınız ve miktar nedir?

Kolayfit: Elbette var. Gidecek çok yolumuz, yapılacak çok işimiz var. Bunları planladık. Net bir rakam vermek şu an mümkün değil aslında. Fakat Kolayfit’in bir ekosistem olmasını hayal ediyoruz. Ve buna göre çalışıyoruz.

Moblobi.com: Kolayfit’in gelir modeli nedir?

Kolayfit: Eğitmenlerimizin öncelikle 90 gün platformumuzu “Ücretsiz” olarak deneyimlemelerini istedik. Herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadan platformu deneyimleyebilirler. Sonrasında ise 6 veya 12 aylık üyelik paketleriyle ilerliyoruz. Fit olmak isteyen üyelerimizden ise herhangi bir gelir elde etmiyoruz. Yani fit olmak isteyen müşterilerimiz “Ücretsiz” deneyimleyebilecekler.

Moblobi.com: Reklam ve pazarlama konusunda ne gibi çalışmalar yapıyor, hangi kanalları kullanıyorsunuz?

Kolayfit: Şimdilik ağırlıklı olarak Instagram ve Facebook üzerinden çalışmalarla ilerliyoruz. Eğitmenlerimiz ve fit olmak isteyenlerin bu platformlarda yoğunlaştığını gözlemledik. İlerleyen süreçte farklı sürprizlerle Youtube ve Twitter tarafında da olacağız.

Moblobi.com: Yakın zamanda bir mobil uygulama planı da bulunuyor mu?

Kolayfit: Mobil uygulamaya geçmek önceliklerimiz arasında ilk sırada diyebilirim. Fakat bu noktada kapsamlı bir fizibilite üzerinde ilerliyoruz. Hem eğitmenlerimizin hem de fit olmak isteyenlerin hayatlarını kolaylaştıracak farklı bir uygulamayla karşılarına çıkmak istiyoruz.

Moblobi.com: Kolayfit’i kullanmak isteyenler nasıl ulaşabilirler?

Kolayfit: www.kolayfit.com adresinden bize kolayca ulaşabilir, “Ücretsiz” üye olabilirler.

Moblobi.com: Son olarak… Moblobi.com kullanıcılarına söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Kolayfit: Kolayca fit olmak artık hayal değil. Spor hocası pahalı algısı herkesin ayaklarının geri geri gitmesine neden oluyordu. Bu algı Kolayfit.com ile kırılıyor. Herkesin bütçesine ve kriterlerine uygun eğitmen elbette var. Önemli olan Kolayfit’teki hangi eğitmen size uyuyor ona karar verin. Ayrıca girişimci arkadaşlarım iş fikirlerini yalın kanvas üzerinde mutlaka detaylandırsınlar. Yalın kanvas onlara ışık olacaktır. Bize vakit ayırdığınız için ekibim adına teşekkür ederim.

Kolayfit.com’u daha yakından tanımak veya web sitesini ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı