Doktorlarla Video Görüşme Yapma İmkanı Sağlayan Pakistan’lı Girişim Jeevay Sehat ile Röportajımız!

Geçtiğimiz günlerde Startup Istanbul’da stand açan girişimler arasında yer açan başarılı pek çok girişimi size yakından tanıtacağımızın sözünü vermiştik. İşte bunlardan biri: Jeevay Sehat…

Jeevay Sehat, Pakistan’daki herhangi bir yerden en iyi danışman doktorlarla canlı video görüşmeleri ile size sağlıyor. Yetişkin sağlığı, çocuk sağlığı, akıl sağlığı, cilt, kadın sağlığı veya gıda/beslenme kategorilerinde size doktora danışma hizmeti sunuyor.

Jeevay Sehat’ın kurucusu Sohaib Sharih ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı aşağıda bulabilirsiniz:

Moblobi.com: Bize Jeevay Sehat’dan biraz bahseder misiniz?

Sohaib Sharih / Jeevay Sehat: Jeevay Sehat, video danışmanlığı sağlayarak, hastaları doktorlara bağlayan bir çevrimiçi sağlık platformu… Jeevay Sehat video danışmanlık uygulaması, iOS ve Android’de bulunuyor; aynı zamanda web üzerinde de kullanılabiliyor. Şimdi, video konsültasyon uygulamasına ek olarak bir mobil klinik için pilot projemize başladık. Jeevay Sehat Entegre Teletıp Cihazı (JSITD), hastaları doktorlara bağlayan ve doktorlara tansiyon, nabız oranı, sıcaklık, KBB, stetoskop, ultrason kontrolünü içeren hastaların canlılarını uzaktan kontrol etmesini sağlayan bir donanım.

Moblobi.com: Harika… Peki 2018’deki büyüme hedefleriniz neler, kısaca sayısal olarak da özetleyebilir misiniz?

Sohaib Sharih / Jeevay Sehat: 21.2MN’lik bir nüfusa sahip olan metropol şehri olan Karachi’den başlayıp, diyabet, kadın doğum uzmanı, onkolog, belirli alanlarındaki doktorları ve uzmanları arttırarak mobil kliniğimizin operasyonlarını arttırmak ve Pakistan’ın her tarafına yaymak istiyoruz. Kırsal sağlık alanındaki faaliyetlerimizi de kurarak, temel sağlık hizmetlerine erişemeyen, yetersiz kişiler için temel sağlık danışmanlığı sağlayacağız.

Moblobi.com: Ne kadar yatırıma ihtiyacınız var?

Sohaib Sharih / Jeevay Sehat: 1.2MN yatırım ihtiyacımız bulunuyor.

Sohaib Sharih’a bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz, Jeevay Sehat’e başarılar diliyoruz… Gelişmeleri merakla izleyeceğiz.

Jeevay Sehat’i yakından tanımak için dilerseniz buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı