Ev Yapımı Yiyecek için Farklı ve Kolay Bir Yol Sunan Endonezya’lı Girişim Homade ile Röportajımız!

Geçtiğimiz günlerde Startup Istanbul’da stand açan girişimler arasında yer açan başarılı pek çok girişimi size yakından tanıtacağımızın sözünü vermiştik. İşte bunlardan biri: Homade… Homade aynı zamanda Startup Istanbul’da kazanan 3 girişim arasında yer aldı.

Homade, Endonezya’da ev yapımı yiyecek sipariş etmek için kolay ve farklı bir yol sunuyor… Çeşitli ev yapımı yemeklerin siparişlerini verebiliyorsunuz; ayrıca sunulan ürünlerin aldıkları pek çok önlem ile gıda kalitesini ve güvenliğini de garanti ediyor. Homade ile evdeki şeflerden farklı menüler her gün tadım yapma şansı yakaladığınız gibi; ev şefi olarak para kazanma şansı da veriyor. Yerel ev şefine para kazanma şansı veren girişim, sağlıklı beslenmeyi teşvik ediyor.

Homade’in kurucusu Munsi Liano ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı aşağıda bulabilirsiniz:

Moblobi.com: Bize Homade’den biraz bahseder misiniz?

Munsi Liano /Homade: Büyük şehirdeki insanların çoğu sokaktaki gıda pazarlarından yiyecek satın almayı tercih ediyorlar; çünkü kolay ve ucuz fiyat alıyorlar. Ancak bu yiyeceklerin çoğunlukla sağlıklı ve kalitesiz olmadığını düşünüyorlar. Öte yandan, çoğu insan mutfak işi açmak istiyor ancak sermayenin eksikliği ve öngörülmemiş piyasa nedeniyle zorlanıyorlar. Bu sorunlara dayanarak Homade olarak, insanları evde pişirmeleri için güçlendiriyoruz, onlara şehir çiftçiliğinden iyi malzeme temin ediyoruz. Farklı ev yemeklerinden farklı menüler hazırlıyoruz. Gıdaları yüksek kaliteli standart ambalajlarla paketleyerek ve müşterilere teslim ediyoruz. Her gün çeşitli menüler oluşturmak için uygun fiyatlı, sağlıklı, izlenebilir yiyecekler ve sürdürülebilir bir iş sağladığımızı görebilirsiniz.

Moblobi.com: Harika… Peki 2018’deki büyüme hedefleriniz neler, kısaca sayısal olarak da özetleyebilir misiniz?

Munsi Liano /Homade: Endonezya, 270 milyon nüfusa sahip gıda ticareti için büyük bir pazardır. Yıllık gıda işlemleri 50 milyar. Hedefimiz 2018 yılında 1.8 milyar sokak gıda pazarından % 10… Bu ay, birçok bölgede Homade franchise’ı açma yönünde bir çok talep aldık. 2018 yılındaki stratejik planımız, Bali, Surabaya, Yogyakarta, Karawang, Bandung, Semarang’da ve Dubai ve Bahreyn gibi yurtdışı şirketlerinde 30 ana iş franschise’ını açmak.

Moblobi.com: Ne kadar yatırıma ihtiyacınız var?

Munsi Liano /Homade: Yukarıdaki planımıza dayanarak, pazarlama maliyeti de dahil olmak üzere 1 yıl öncesinde işimizi genişletmek için 100.000 USD’ye ihtiyacımız var.

Munsi Liano’ya bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz, Homade’e başarılar diliyoruz… Gelişmeleri merakla izleyeceğiz.

Homade’i yakından tanımak için dilerseniz buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı