Startup, Teknoloji Kültürü, Öğrenciler ve Garaj.co!

Garaj, startup ve teknoloji kültürünü öğrenciler arasında yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Garaj’dan Taha Ercoşkun ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik ve bu yıl Startuplar ve öğrencileri buluşturan Startup Carnival’i konuştuk.

5 kolej arkadaşı tarafından kurulan Garaj, 3 yıldır farklı etkinlikler yapıyor. Ancak göz bebeği etkinlikleri arasında Startup Carnival yer alıyor: Startup Carnival, 2016 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşiyor. Ekip etkinliği Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi ile birlikte gerçekleştiriyor. Startup ekosisteminde fark yaratmak ve her yıl edindikleri deneyimle daha geliştirerek ilerlemeyi amaç ediniyorlar. Etkinlik tam olarak öğrenci ruhunu yansıtan canlılıkta bir ruha sahip. Hem etkinliği hazırlarken hem de etkinliği gerçekleştirirken oldukça yoruluyor ancak bir o kadar da eğleniyor. Etkinliğe katılım ve ilgi her yıl artıyor. Bu yıl 3200 katılım başvurusu ve 380 staj başvurusu almışlar. Staj havuzu bu yıl ilke kez oluşturulmuş. Staj yapmak isteyenlerin bilgileri bir havuzda toplanmış ve etkinlikte yer alan startuplara stajyer olmalar için ilgilerine göre gönderilmiş.

Bu yıl oldukça güçlü markalar yine etkinliği destekledi: Arıkovanı, Gözen Holding, Insider, Bundle, Türkiye İş Bankası Work Up Programı, Redbull, Ideasoft, ScaleX, Standortförderung Kanton Bern ve Moblobi.com olarak biz de etkinlik sponsorları arasında yer aldık. Etkinliğe ait fotoğraflar ve etkinlikte neler oldu dilerseniz buraya tıklayarak haberimizi okuyabilirsiniz.

Garaj‘dan Taha Ercoşkun ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı mutlaka izleyin:

Etkinlikte bu yıl ve geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz röportajları izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunun dışında Garaj ekibi ile geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı