Eczacıbaşı Grubu Teknik Müdür’ü Doç.Dr.Ayşe Tunalı ile Röportajımız!

Eczacıbaşı Grubu Teknik Müdür‘ü Doç.Dr.Ayşe Tunalı ile Moblobi.com olarak keyifli ve verimli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisinde hem daha önce içerisinde bulunduğu inovasyon ve AR-GE çalışmalarını sorduk hem de şu an bulunduğu üretim süreçlerinden ve bu süreçlere teknoloji ile nasıl katkıda bulunduklarından konuştuk.

Moblobi.com olarak medya sponsoru olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi‘nin Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi‘nde de konuşmacı olarak da yer alan Ayşe Tunalı, Eczacıbaşı İnovasyon Merkezi‘nde 2009 yılında çalışmaya başlamış ve şu an Üretim bölümünde görevini sürdürüyor.

Eczacıbaşı olarak seramiğin en alt yapısına kadar gidip kristalleri ile oynayarak, elektro mikroskoplarla inceleyerek, nanoteknolojik olarak gözlemleyerek, nasıl daha dayanıklı, daha parlak, daha kullanışlı hale getirdiklerini; aslında tüm özellikleri ile oynanan ve içerisinde çok AR-GE barındıran bir ürün olarak düşünüp nasıl geliştirdikleri bizimle paylaştı. Yeni nesil teknolojilerin yardımı ile daha kişiselleştirilmiş ve daha akıllı ürünleri ortaya çıkarılması için yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Üretim tarafında teknolojinin de yardımı ile ürünlerin müşterilere kusursuz ve vaktinde teslim edilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Seramik, teknolojiye uzak bir alan gibi görünse de teknolojiyi nasıl bu sürece entergre edip; yeni nesil teknolojileri inovasyon ve üretim süreçlerine dahil ederek nasıl fark yarattıklarını anlatan Ayşe Tunalı, satışlarının büyük bir bölümünün yurtdışında da  gerçekleştiğini paylaştı.

Her alanda süreçleri iyileştirip, farklılaştırmak düşüncesi ile yola çıktıklarını ve her alanda inovasyonu kullanarak, ürünlerine kattıklarını özellikle belirtti.

Eczacıbaşı Grubu Teknik Müdür’ü  Doç.Dr.Ayşe Tunalı ile Moblobi.com olarak gerçekleştirdiğimiz bu keyifli röportajımızı mutlaka izleyin.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı