Arçelik CMO’su Zeynep Yalım Uzun ile Teknoloji ve Kadın İlişkisi Üzerine Röportajımız!

Teknoloji anlamında ülkemizin önemli markalarından biri olan Arçelik’in CMO’su Zeynep Yalım Uzun ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kadın ve teknoloji ilişkisini ve marka olarak buna bakış açılarını konuştuk, erkek yoğun bir sektör olan teknoloji sektöründe kadın insan kaynağının öneminden bahsettik.

Moblobi.com olarak medya sponsoru olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi‘nin Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi‘nde de konuşmacı olarak da yer alan Zeynep Yalım Uzun, Arçelik’in pazarlama bölümü faaliyetlerini yönetiyor. 

Özellikle son kullanıcısının genellikle kadın olduğu ürünler üreten Arçelik gibi şirketlerde kadınları anlamanın oldukça önemli olduğunu da paylaşan Zeynep Yalım UzunArçelik olarak, genç kadın yetenekleri keşfetmek ve teşvik etmek için önemli çalışmalar yaptıklarını da belirtti.

Kadın ve erkek insan kaynağının orantılı dağıldığı şirketlerde verimin de buna göre arttığından bahseden Zeynep Yalım Uzun, kadın ve erkeğin sahip olduğu farklı niteliklerin ve özelliklerin iş hayatında çok değerli bir sentez oluşturduğunu ve bu farklılıkların biraraya gelmesinden daha kuvvetli bir bütün meydana geldiğini dile getirdi.

Zeynep Yalım Uzun’a, röportajımızda teknoloji ve kadın ilişkisini de sorduk ve bu konudaki değerli görüşlerini de aldık. Teknoloji alanında hem işgücü hem de tüketici olma noktasında kadınların, sahip olduğu nitelikler ile oldukça önemli olduklarını ve şirket olarak bunun farkında olduklarını paylaştı. Gerek ürettikleri ürünler gerekse şirket içi çalışan profili ile kadınlara özellikle önem verdiklerini dile getirdi.  

Ülkemizin önemli teknoloji şirketlerinden biri olan ve pek çok teknoloji ürünü ile evlerimize giren Arçelik’in, genellikle pek çok ürünü ile son kullanıcı olan kadınları hedeflediğini ve ayrıca pek çok önemli kademede de kadın yöntecilerin olmasına özellikle önem verdiğini bizlerle paylaştı.

Zeynep Yalım Uzun ile Moblobi.com olarak gerçekleştirdiğimiz bu keyifli röportajımızı mutlaka izleyin.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı