Sucool'un Düzenlediği 3,5 Arena Gerçekleşti! - Moblobi.com
Röportajlar

Sucool’un Düzenlediği 3,5 Arena Gerçekleşti!


3 mayıs akşamı saat 19.00-21.00 saatleri arası Sanayi Mahallesi Impact Hub’da gerçekleşen 3,5 Arena etkinliği Girişimciler için oldukça yenilikçi bir yaklaşım içeriyor. Çok sayıda problemle savaşmak zorunda olan girişimcilerin her aşamadaki ihtiyaçlarını sadece 3,5 dakikada anlattığı bir ortam. Kendilerine yardım edebilecekler ise bir sticker’a iletişim kanallarını yazıyor ve sunum sonrasında girişimcinin seyirciler arasında dolaştırdığı şapkanın içerisine atıyor.

Bizim genel olarak izlediğimiz, ortak hareket etme güdüsüyle insanların birbirlerine yardım etme isteklerinin fazlalığıydı. Herkes bir şekilde sunum yapan girişimcilere bir şey sunma çabasındaydı. Ve topluluk psikolojisiyle birlikte bu daha da arttı.

Sunum yapan girişimlerde gördüğümüz ana özellik çoğunun erken aşamada hatta bazılarının fikir aşamasında olmasıydı. İhtiyaç başlıklarında ise yazılımcı desteği ve projeyi yeni kişilere ulaştıracak networking desteği en öndeydi.

Sahne Alan Girişimler

Baby Care App 

Bebek Kulubü olan ve özellikle bebeklerdeki beslenme ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı mobil uygulama 70 ülkede ve 7 farklı dilde kullanılıyor.

allzin 

Etrafınızda neler olup bittiğini; kimseyle iletişiminiz olmasa bile öğrenebileceğiniz bir uygulama.

Think & Thing

Çocukların yaratıcılığını destekleyen oyuncak kutuları sunuyor.

Sporpaketim

Spor alanında her türlü ürün ve hizmetin paketler halinde sunulduğu web sitesi

Staty (Henüz marketlerde yok)

Mutluluk seviyenizi ölçerek size özel öneriler sunan mobil uygulama

midorfeed.co 

DOTA2’de oyuncular için otomatik paylaşım platformu.

3 boyutlu yazıcılar için fikri mülkiyet korumasına yönelik bir proje

3 boyutlu yazıcılarda, örnek vermek gerekirse silah üretimi vb. sakıncalı olabilecek amaçlarda kullanılmasını önlemek üzerine yazılım geliştiriyor.

Aşağıda etkinlik ile ilgili fikirlerimizi içeren videoyu izleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı