Steam Remote Player Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilgisayar oyunlarını arkadaşlarınız ile oynamak, tek başına oynamaktan çok daha eğlencelidir. Bazen arkadaşlarımız oyuna sahip olamayabiliyor ya da kullandığı sistem oyunu kaldırmayabiliyor. Kimisi ise bazı oyunlarda çoklu oyuncuyu destekleme sıkıntısı çekmekte. İşte tam bu noktada Steam Remote Player, steam oyunlarını arkadaşlarınızla oynayabilmenize olanak sağlıyor.

Peki, Steam Remote Player nedir? Online olmayan oyunlar Steam multiplayer oyunlara nasıl dönüştürür? Hepsini tek tek inceleyelim.

Steam Remote Player Nedir?

Steam Remote Player, hikaye modlu oyunları bile arkadaşlarınız ile rahatlıkla oynayabilmenizi sağlar. Bir kullanıcı eğer oyuna sahip ise 4 arkadaşını daha oyuna dahil edebilir. Oyunun sahibi, arkadaşlarına yayın yapar ve onların da uzaktan oynayabilmelerini sağlar.

Bu sisteme özel optimize edilmiş oyunları çalıştırır. Oyuna sahip bir arkadaşınız sizi davet eder ve oyuna girebilirsiniz. Dolayısı ile oyuna sahip olmanıza gerek yoktur. Diğer oyuncuların bilgisayar sistemleri oyunu desteklemese bile Remote Player aracılığı ile oyunları oynayabilirler. Steam kullanıcılarına özel olarak ücretsizdir.

Steam Oyunları Uzaktan Nasıl Oynanır?

Sistem son derece basit bir şekilde çalışır. Bir kişi oyunu başlatır ve arkadaşları kendi bilgisayarlarından oyunu kontrol edebilir. Oyunun sadece yayın yapan kişide olması yeterlidir. Beraber oynamak istediğiniz arkadaşlarınızla steam üzerinden arkadaş olmayı unutmamalısınız.

İnternet hızınız da son derece önemlidir. Hızınız yavaşsa oyunlarda lag problemi yaşarsınız. Oyunu yayınlayan ve oynayan kişilerin internet hızı en az 10 megabit olmalıdır.

Nasıl Kullanılır?

– Öncelikle stabil şekilde çalışan ve yeterli hızda bir internete sahip olmalısınız.
– Steam üzerinden satın almış olduğunuz oyunu başlatın. Eğer oyununuz başka bir siteden satın alındı ise Steam Remote Player çalışmayacaktır.
– Oyun başladıktan sonra shift ve tab tuşlarına aynı anda basın.
– Arkadaş listenizden beraber oynamak istediğiniz kişiyi seçin ve üzerine sağ click yaparak basın. Ardından Remote Play Together’ı seçin.
– Arkadaşınız daveti kabul ettikten sonra sesli konuşmaya katılabilir ve oyun oynayabilirsiniz.
– Tekrar shift ve tab tuşlarına aynı anda basın ve Remote Play menüsünü açın.
– İstediğiniz kullanıcının ses seviyesini değiştirebilirsiniz. Oyuncuların mouse, klavye gibi cihazlarının oyuna erişimini kapatabilir ya da açabilirsiniz.
– Oyunda istemediğiniz oyuncuyu Remote Play lobisinden atabilirsiniz.
– Oyun anında bilgisayardan başka bir ekranı açarsanız (başka ekrana geçiz yaparsanız) arkadaşlarınız bunu göremez. Remote Play uygulaması sadece oyunu yayınlamak üzerine geliştirilmiştir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Ücretsiz Steam Oyunları Neler? Nasıl İndirilir?” okumak için buraya tıklayın.
“En Çok Oynanan 5 Steam Oyunu!” okumak için buraya tıklayın
“Steam TV geliyor!” okumak için buraya tıklayın.

“Steam Remote Player Nedir? Ne İşe Yarar?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı