Spotify’da Bulunmayan Şarkılar Nasıl Dinlenebilir?

İçerisinde her tarzda müziği barındıran bir platform olan Spotify, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmakta. Bunun yanı sıra bazı şarkılar Spotify’da bulunmamakta. Peki, Spotify’da bulunmayan şarkılar nasıl dinlenebilir?

Spotify Nedir?

Spotify, içerisinde binlerce şarkı barındıran bir müzik platformudur. Spotify’ı telefonunuzda, bilgisayarınızda ve birçok akıllı cihazda kullanmanız mümkün.

Belirli bir ücret karşılığında sınırsız şekilde müzik dinleme imkanına sahipsiniz. Algoritması ile birlikte sizi tanıyıp her hafta belirli bir gün sizin için oluşturduğu listelerle yeni şarkılar keşfetmenize de yardımcı olur. Spotify ile şarkı listleri de yapmanız mümkün.

Arkadaşlarınız ile birlikte listeler oluşturabilirsiniz. Bu yöntemin ismi de ‘ortak çalma listesi’. Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanmak da size kalmış. Çevrimiçi kullandığınızda internet bağlantınızın olması gereklidir. Çevrimdışı kullandığınızda ise belirlediğiniz şarkıları önceden uygulama içinde indirmeniz gerek. Böylece internet bağlantınızın olmadığı her an müzik dinleyebilirsiniz. Buna rağmen bazı şarkılar Spotify’da bulunmamakta. Peki, bulunmayan şarkıları nasıl dinleyeceğiz?

Spotify’da Bulunmayan Şarkılar Nasıl Spotify’da Dinlenebilir?

Her şeyden önce Spotify platformunda dinlemek istediğiniz şarkının, bilgisayarınızda olması gerekmektedir.

Spotify’a müzik eklemek istiyorsak masaüstü uygulamasında işlemi gerçekleştirmemiz lazım. Daha sonra mobil cihazlarınızda da aynı müziği dinleyebilirsiniz. Bunun için masaüstünüze Spotify uygulamasını indirin. Bu işlemden sonra izleyeceğiniz adımlar ise aşağıdaki gibidir:

1. Spotify uygulamasında Ayarlar kısmına tıklayın.
2. Yerel Dosyalar kısmına erişiminiz gerekli.
3. Burada belirlemiş olduğunuz dosyayı indirin.
4. Kaynak Ekle kısmından ekleme yapmalısınız.

Bu adımlar sayesinde Yerel Dosyalar bölümünde şarkıyı görebilirsiniz. Spotify’ı kullandığınız bilgisayar dışında telefonunuzda eklediğiniz dosya gözükmüyor ise öncelikle aynı internet bağlantısına sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz.

Mobil cihazlarınızdan yerel dosya alanına ulaşamıyorsanız bazı adımları takip etmeniz gerekli.

Öncelikle her şeyi kontrol ettiğinizden emin olun. Aynı wi-fi üzerinden mi bağlantı kuruluyor? Güncellemeleriniz tamam mı ve güncel mi? Bu sorulara cevabınız evet ise uygulamayı kaldırıp baştan yükleyebilirsiniz.

Siz de yazımızda belirtilen yönergeleri gerçekleştirerek, Spotify’da olmayan şarkıları ekleyerek müzik keyfinize devam edebilirsiniz.

Birbirinden farklı ve son yeniliklere sahip elektronik ürünleri incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı