Sanal Asistan Alexa’ya Sorabileceğiniz 10 İlginç Soru!

Sanal asistan Alexa'ya eğlenmek için sorabileceğiniz ve alacağınız cevabının sizi çok şaşırtacağı 10 ilginç soru, haberimizde…

Teknoloji çağının yardımcıları olan sanal asistanlar günümüzde birçok alanda kullanılıyor. Bunlardan biri de dünyaca ünlü şirket Amazon‘un çıkarttığı sesli asistan olan AlexaSiri ve Alexa gibi bu sesli asistanlar, kimi zaman kendilerine sorulan sorulara verdikleri cevaplarla da çok şaşırtıcı olabiliyor. Alexa’ya eğlenmek için sorabileceğiniz ve alacağınız cevabının sizi çok şaşırtacağı 10 komik soru, haberimizde…

Sanal asistan Alexa ‘ya sorabileceğiniz ilginç sorular:

1- Kız arkadaşım olur musun?

Eğlenceli dakikalar geçirmek istiyorsanız “Alexa kız arkadaşım olur musun?” sorusunu yöneltebilirsiniz. Bu soru karşılığında cevabı “Senden hoşlanıyorum…arkadaş olarak.” olacaktır.

2- Pi sayısının değeri nedir ?

Alexa, elbette ki yalnızca espri yapmıyor. Esprilerin dışında sorduğunuz sorulara da doğru yanıt veriyor. Ona pi sayısının değerini sorduğunuzda 3.141592653589 yanıtını alabilir ve ardından “Bu sonsuza dek gider” şakasını duyabilirsiniz.

3- Pizza sever misin?

Sesli asistan Alexa‘ya sorabileceğiniz bir diğer eğlenceli soru türü de onun zevklerine yönelik olabilir. “Alexa, pizza sever misin ?” sorusunun karşılığında “Birçok içeçek ve yiyeceği sevmeme rağmen benim zevkimi şirketim daha iyi yansıtıyor” cevabını alabilirsiniz.

4- Beni sandviç yapar mısın?

Alexa’ya her zaman çok anlamlı sorular sormanıza gerek yok. Anlamsız sorulara da eğlenceli cevaplar verebiliyor. Örneğin, “Alexa, beni bir sandviç yapar mısın?” sorusunu yönelttiğinizde “Tamam. Sen bir sandviçsin!” cevabını alabilirsiniz.

5- Alexa, evli misin?

Eğlenceli bir diğer soru ise medeni durumu hakkında konuşmak olabilir. “Alexa, evli misin?” sorusunun karşılığında “Mutlu bir şekilde bekarım.” yanıtını duyabilirsiniz.

6- Ben senin babanım!

Birçok soru türüne ayak uydurabilen Alexa sesli asistan, yalnızca soruları yanıtlamakla kalmıyor ayrıca çeşitli diyaloglarda da yer alabiliyor. ona “ben senin babanım” dediğinizde alacağınız cevap “Hayıııııır. Bu doğru değil, bu imkansız.” olacaktır.

7- Miyavlar mısın?

Sanal asistan Alexa, hayvanları taklit etmek konusunda da oldukça başarılı. Ondan miyavlamasını rica ettiğinizde çeşitli sevimli miyavlama sesleri duyarak eğlenebilirsiniz.

8- Beni ışınlar mısın?

Sorulara anlamlı ve esprili yanıtlar vermesiyle bilinen sanal asistandan, sizi ışınlamasını da rica edebilirsiniz. Bu durumda alacağınız cevap “Tamam. Sizi nereye ışınlayacağımdan tam olarak emin olmasam da umarım güneşli ve sıcak bir yerdir” olacaktır.

9- Bana para verebilir misin?

Eğlenceli diyaloglara girmek istiyorsanız ondan borç para da isteyebilirsiniz. Bu durumda vereceği cevaplar değişiyor olsa da duyabileceğiniz cevaplardan biri “Benim cebim ve cüzdanım yok.” olacaktır.

10- Alexa, 99 problemim var!

Popüler sesli asistan, teselli vermek konusunda da oldukça başarılı. Ona 99 probleminizin ya da birçok probleminizin olduğunu söylerseniz “Ama bu bir aksaklık değil.” cevabını alabilirsiniz.

Peki siz sanal asistan kullanıyor musunuz? Sizin sorduğunuz ve cevabını tuhaf veya komik bulduğunuz sorular hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Siri’ye Sorabileceğiniz En Tuhaf ve Komik Sorular!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sanal Asistan Alexa Neler Yapabilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Zeka Hakkında Merak Edilen 5 Soru!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı