Popüler Bilgisayar Oyunları

Birçok kişinin hayatında büyük bir yere sahip olan oyun sektörü, çok farklı çeşitleri ile dikkatleri üzerine toplamakta. Bu farklı kategorileri, tamamen kişilerin zevkleri doğrultusunda tercih edecekleri oyunlar oluşturmaktadır. Yazımızda, oyun dünyası hakkında çeşitli bilgiler verdikten sonra popüler bilgisayar oyunları hakkında önerilerde bulunacağız.

Bilgisayar oyunları, sanal gerçeklik olarak insanlara sunulan temeli eğlence üzerine kurulu olan bir sistemdir. Gerçek hayatta yapamayacağınız şeyleri bilgisayar üzerinde ya da oyunun size sunmuş olduğu hayali dünyada size yapmanıza olanak sunar. Oyunlar bir diğer adıyla “video game’ler”, gerek oyun konsollarında gerekse de bilgisayarlar üzerinde oynanabilen uygulamalardır.

Oyun denilince bazı kişiler tarafından sevilmeyen veya çok basit görülen bir ön görüş bulunmaktadır. Yine de oyunlar interaktif bir film ya da kitap sınıfına sokulabilir. Onları okuyarak ilerleyebilirsiniz. İçerisine daldıkça bu derinleşen dünyayı çözebilirsiniz. Bu yüzden kişisel gelişime, vücudumuzdaki diğer özelliklerimize eklediği katkılar sayesinde çok yararlı bir uygulama diyebiliriz. Şimdi sizlere oldukça sevilen ve beğenilen 5 bilgisayar oyununu sıralayacağız. Bu oyunlar, sizin de hoşunuza gidebilecek ya da daha önce oynamadıysanız yeni keşfedebileceğiniz oyunlar içerisinde yer alabilir.

Popüler Bilgisayar Oyunları

1. League Of Legends

League Of Legends, birbirinden güçlü beş şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin üslerini yok etmeye çalıştığı, takım çalışmasına yönelik son derece eğlenceli bir strateji oyunudur.

2. Fortnite

Birbirinden farklı oyuncuların sınırsız görev içeriklerini tamamlayarak devam ettiği bir online (çevrimiçi) oyundur.

3. Counter-Strike: Global Offensive:

Klasik bir Counter oyununun biraz daha gelişmiş versiyonu olan bu oyunda farklı olarak; online (çevrimiçi) oynanması ve farklı haritalar ile birbirinden yeni çeşitli silahların gelmesi dikkat çekmekte.

4. Valorant

Valorant; 5 kişilik iki takımın karşı karşıya gelerek, bir tarafın saldırı diğer tarafın ise savunmada olduğu iki devre şeklinde toplam 25 tur oynanan bir online oyundur.

5. PUBG

Pubg oyununda temel amaç sadece hayatta kalmaktır.

Oyun içeriğinde diğer düşmanlara karşı gelerek isterseniz takımlı, isterseniz de bireysel olarak hayatta ne kadar uzun süre kalırsanız o zaman kazanan taraf oluyorsunuz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Tüm Zamanların En İyi 10 Bilgisayar Oyunu!” okumak için buraya tıklayın.
“Gelmiş Geçmiş En Popüler 10 Bilgisayar Oyunu!” okumak için buraya tıklayın
“Bilgisayarınız İçin Başarılı Aksiyon Oyunları” okumak için buraya tıklayın.
“Bilgisayardan Oynayabileceğiniz 6 Strateji Oyunu!” okumak için buraya tıklayın.

“Popüler Bilgisayar Oyunları” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı