Netflix Üyelerini Neler Bekliyor?

Son dönemlerin televizyon yerine internetten dizi ya da film izler olduk. Bu alışkanlığı olanların ise genellikle tercih ettikleri platform Netflix. Peki Netflix nedir, nasıl kullanılır ve nasıl bir ücreti var? So dönemde yapılan zam üyeleri nasıl etkiliyor? İşte detaylar…

Netflix nedir?

Hayatlarımızın artık en önemli aktivitelerindne olan dizi, film belgesel izlemek gibi etkinlikleri bünyesinde toplayan ücretli uygulama Netflix son zamanların televizyon yerine popüler olan bir internetten yayın platformu. En başta Avrupa ülkelerinde yayın hayatına başlayan dijital yayın platformu Netflix aslında içerik olarak televizyon gibi düşünülebilir. Fakat onu televizyondan ayıran en önemli özelliği ise istediğiniz yerde istediğiniz zaman istediğiniz filmin, dizinin veya belgeselin istediğiniz bölümünü izleyebiliyor oluşunuz.

Yayın hayatına kısa bir süre önce başlayan Netflix bu kısa zamanda dünyada ses getirdi ve büyük bir alışkanlığa dönüştü diyebiliriz. Kullanıcılarının bu platformu özellikle sevmelerinin bir nedeni ise reklam olmadan istediğiniz diziyi, filmi izleyebilmeniz. Çünkü platform, yayınladığı içeriklerde asla reklam kullanmıyor. İnternetin olduğu her yerde istediğiniz zaman içeriklerini izleyebileceğinizin de altını özellikle çiziyor.

Netflix fiyatları ne aralıkta? Neden zam yapıldı?

Netflix‘in reklamsız bir şekilde dizileri filmleri göstermiş olduğunu söyledik. Peki reklam almadan nasıl bir gelir kazanıyor dersiniz o kısımda biz müşterileri ilgilendiriyor. Şöyle ki şirket sizi uygulamaya üye yapıyor fakat aylık olarak bir ücret karşılığında. Netflix’in ülkemizde üç çeşit üyelik modeli bulunuyor:

  • Temel Plan: 1 ekranlı plan SD (Aynı anda tek bir cihazda, Standart Çözünürlük ile izleyin)
  • Standart Plan: 2 ekranlı plan HD (Mevcut olduğunda Yüksek Çözünürlük ile, aynı anda iki cihazda izleyin)
  • Özel Plan: 4 ekranlı Plan HD/UHD 4K (Mevcut olduğunda Yüksek Çözünürlük ve Ultra Yüksek Çözünürlük ile, aynı anda dört cihazda izleyin)
  • DVD Planı (sadece ABD’de mevcut): ABD’deki müşteriler Sadece DVD Planı için kaydolabilir veya mevcut yayın planlarına DVD ekleyebilir.

Bu planlar için ise ülkemizde 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL olarak ücretlendirilmiş. Anca Netflix geçen hafta bu fiyatlarda zamlandırma yaptı, bunu da hemen paylaşalım. Fiyatlara 2 Tl gibi bir ücret daha koyan şirket mantıksal olarak en düşük fiyatlı pakete yüzde 15 zam ve en pahalı fiyata ise yüzde 5 gibi bir zam yapmış oldu.

Şirket bu zam politikası ile müşterileri daha az fiyat farkıyla bir sonra ki yüksek olan pakete itmeye çalışıyor diye düşündürüyor denilebilir. Bu fiyat atalıkları ile tek hesapla kullanılan üyelik modeli yerine; arkadaşlarımızla ortak kullanabileceğimiz paketlere sarılmamızı sağlamaya çalışıyor olabilir. Bu zamlandırmayı 20 Avrupa ülkesine ve Türkiyeye uygulayan Netflix geçen mart ayında bu zam ile ilgili bir sinyal de vermişti.

Peki Netflix’e nasıl üye olunabiliyor? Üye olduktan sonra nerelerde kullanılabiliyor, ne gibi faydalar sağlıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı