Muhteşem Gifler Oluşturabileceğiniz Siteler

Gifler; Whatsapp mesajlarınızı, attığınız tweetleri ve diğer sosyal medya paylaşımlarınızı oldukça ilgi çekici bir hale getirmekte. Eğlendiğinizi, sıkıldığınızı ve benzeri duygularınızı kolay bir şekilde gifler ile ifade edebiliyorsunuz. Bu gifler; filmlerden kesitler, sporcuların mimikleri ya da size özel bir videodan oluşturulmuş olabilir. Peki, muhteşem gifler oluşturmak için en iyi 5 web sitesi hangileridir?

Muhteşem Gifler Oluşturabileceğiniz Siteler

1. GIFbin

2009 yılında kurulan Gifbin, bazı popüler internet giflerinin çıkış adresi olarak bilinmekte.

GIFbin, oldukça basit bir arayüze sahiptir. Gifler etiketlere göre ayrılmıştır. En çok beğenilen, en çok yorum yapılan gifler gibi bölümler de mevcuttur. Bununla birlikte random gif kısmından rastgele gifleri dolaşıp vakit geçirebilirsiniz.

2. Reddit GIFs

İnternetin en büyük içerik platformlarından olan Reddit’te yararlanabileceğiniz giflerin bulunduğu Reddit GIFs kısmı bulunuyor.

Özellikle bağımsız insanların kendi oluşturdukları gifleri yüklemesinden dolayı Reddit GIFs, çok farklı şeyler bulabileceğiniz bir sitedir.

3. Tumblr

Bir dönem internette adından sıkça söz ettiren Tumblr, blog ve sosyal medya platformunun karması olarak piyasaya çıktı. Kullanıcıların kendi çalışmalarını yüklediği bir platform olan Tumblr, bir gif hazinesi sayılabilir.

Aradığınız bir çok gifi buradan bulabilirsiniz. Örneğin; sevdiğiniz bir dizinin adını aratıp çıkan giflerden hoşunuza giden replikleri indirebilirsiniz.

4. GIPHY

GIPHY, diğer gif platformlarına göre daha geç piyasaya giriş yaptı. Buna rağmen yine de zirveye en yakın sitelerden biri oldu. Sadece gif üzerine kurulu bir internet sitesi olduğu için istediğinizi bulmanız daha kolay.

GIPHY; eğlence, hayvanlar, aksiyon, anime gibi birçok çeşitli koleksiyona sahip. Bu koleksiyonlardan ilginizi çekene gidebilir ve gif seçebilirsiniz. Bu sitenin içerisinde her konuda gif bulabilirsiniz. Haberlerden siyasete kadar çok fazla kategoriye ayrılmıştır.

Bununla birlikte GIPHY sadece bir gif paylaşım platformu değil. Aynı zamanda diğer siteler ve uygulamalar için bir gif veritabanı olarak da kullanılmakta.

5. Imgur

Imgur, 2009 yılında Alan Schaaf adında bir üniversite öğrencisi tarafından yurt odasında kuruldu.

Kısa sürede giflerle ve görsellerle büyük kitlelere ulaştı. Imgur, oldukça zengin görsel içerikleri ile dikkat çekmekte.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Kendinize Benzeyen Emoji Nasıl Oluşturulur?” okumak için buraya tıklayın.
“WhatsApp’ta Memoji Nasıl Gönderilir?” okumak için buraya tıklayın
“Emoji Dili Dünyada Yaygınlaşıyor!” okumak için buraya tıklayın.

“Muhteşem Gifler Oluşturabileceğiniz Siteler” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı