Efsane Paint Emekli Oluyor!

Microsoft’un 1980’ler den bu yana Windows’un tüm sürümlerinde bulunan,hayatımızın bir parçası olan Paint bir sonraki Windows 10 güncellemesi ile emekliye ayrılıyor.

1985′ den  günümüze birçok kişinin hayatını süsleyen temel grafik düzenleme programı Paint, maalesef yakın zamanda Microsoft tarafından tarihin tozlu rafları arasına kaldırılacak.

Paint  32 Yaşında Emekli Oluyor?

Windows 1.0 ile hayatımıza giren Paint 32 yaşında Microsoft tarafından, Sonbahar ayında gelecek olan Windows 10 Creators Update güncellemesi ile kullanımdan kaldırılacak.Bu güncelleme ile yeni  Paint 3D ile kullanılmaya devam edecek.Yani anlaşılan o ki Microsoft  eski nesil Painte ihtiyaç kalmadığını düşünmüş ve eski Painti emekli edip yerine yeni nesil Paint 3D ile devam etmeye karar vermiş.

Peki Ne Olcak?

MSPowerUser kaynağından gelen bilgilere göre Paint, bundan böyle Windows mağazasında yer alacak ve dileyen kullanıcılar programı mağazadan edinerek kullanmaya devam edecek.

Bir başka değişle bundan böyle Paint, direkt olarak Windows işletim sisteminin içinde yer alan bir program olmasa da, mağazadan indirilebilir ve kurulabilir olarak hayatına devam edecek.

Ayrıca tabii ki programın tamamen ücretsiz olarak mağazada yer alacağını da belirtmekte fayda var.

Etiketler

Ahmet Enes Adlığ

Ahmet Enes Adlığ, Karadeniz Teknik Üniversitesi Yazılım mühendisliği öğrencisidir. Google Play Store'da yayınlanan 2 adet oyunu bulunmaktadır. C#,java.HTML,CSS,PHP,MYSQL,MS SQL, gibi dillerde bilgiye sahiptir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı