Kan Arayışına Son Veren Girişim: Bloodlink - Moblobi.com
İnternet

Kan Arayışına Son Veren Girişim: Bloodlink


Danimarkalı girişim Bloodlink kan arayışına son vermek istiyor.

Acil bir durumda herkes kan arayışına başlar. Gerçek şu ki, dünyadaki pek çok kişinin kendisi veya akrabaları için acil durumda kan bulması gerekiyor. Ve 40 milyon kan birimi açığı olduğu düşünülürse, bunu yapmak her zaman kolay bir şey değil. Güçlü bir sosyal misyona sahip bir başlangıç ​​şirketi olan BloodLink, bu gerçeği geçmişin bir parçası haline getirmek istiyor. Bağışçıları hastalara bağlayan rakiplerin aksine, BloodLink’in temel hedeflerinden biri hastalara ve ailelerine yönelik kan bulma ve değiştirme stresini ortadan kaldırmak. Kaynak kullanarak kan alma ve değişim sisteminde devrim yaratmak için teknolojiyi kullanarak gerçek bir sosyal etki yaratmayı amaçlıyorlar.

Final Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BloodLink, 2016 yazında Amit Lohiya tarafından kuruldu. Hindistan’da doğup büyümüş, önce Edinburgh Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği eğitimi almak üzere İskoçya’ya taşındı. Hollanda’da birkaç yıl çalıştı. Düzenli bir kan vericisi olan Amit, yeni memleketinde de kan bağışına karar verdi.

Hindistan’daki kana çokça ihtiyaç duyulmasına ek olarak babasının 2002’de hasta olması ve böbrek nakline ihtiyacı olduğu zamanlar nedeniyle Amit için kan önemli bir konu haline geldi.

Amit her zaman mühendislik geçmişini toplumsal bir değişim yapmak için kullanmak istedi ve sonunda teknoloji ve sosyal girişimciliğin birleştirilmesinin gerçek bir etki yapabileceğine karar verdi. Amit kan eksikliklerinin, özellikle talasemi veya kanser gibi uzun süreli kronik hastalıkları olan insanlar için çok kapsamlı bir sosyal problem olduğunu biliyordu. Böylece Amit BloodLink’i kurdu ve yolculuğunda ona destek olmak için güçlü bir ekip aramaya başladı.

BloodLink2

Thinkubator’da Haziran 2016’da Kopenhag’daki DARE2Mansion’da kendisine yer buldu. Bu, Amit’i ilerletti ve takım için doğru insanları bulmasına ve BloodLink için vizyonunu katlanarak genişletmesine yardımcı oldu. Bununla birlikte, sorunun çözülmesindeki zorluklar hala çok yönlü idi. Örneğin, BloodLink, kan bağışını tartışırken Hint kültüründeki pek çok sosyal tabuyu da yenmek zorunda. Bununla birlikte, Amit’in dediği gibi:

“Bazı zorluklar ve kültürel engeller olsa bile, çözümümüzden doğrudan yararlanabilecek gruplarla iletişim son derece faydalı. İnsanları gerçek anlamda etkileyen gerçek problemleri çözmek konusunda çok hassasız. Sonuçta, hayat kurtarmak istiyoruz. ”

Açıkçası, BloodLink bir ekip olarak stratejik bir avantaja da sahip. Bütün üyeler, toplumsal bir etki yaratma hedeflerine tamamen bağlı ve birleşmiş durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı