Google ile Rio Şehrini Bir Farklı Deneyimleyin!

Brezilya’nın en büyük ikinci kenti olan Rio de Janeiro 5 Ağustos günü başlayacak ve 21 Ağustos günü sonra erecek olan 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Google ise evinizin rahatlığından kenti keşfetmeniz için yeni bir alternatif yol hazırlamış. Harika kumsallarından müthiş manzaralarına kadar, orada bulunmuyor olsanız bile, bu şehir kesinlikle göz atmak isteyeceğin yerlerden bir tanesi. Google için tüm şehri haritalamak biraz zaman almış olsa da size harika bir deneyim sunuyor.

 Google Rio, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Google’ın bu deneyim hakkındaki blog duyurusu:

Bu koleksiyon şehrin kültürel manzarasında belirlenmiş yeni nesil sergi videoları ve Google Cardboard ile sanal gerçeklik turları, sanat sergileri ve fotoğraf arşivleri ile gelen yaklaşık 3.000 resim, Street View teknolojisi ile 360 derece panorama sanal turunu kapsıyor. Olağanüstü görüntüler ve ikonik anıtlardan, Corcovado tepesindeki İsa Mesih heykeli, görkemli Theatro Municipal (belediye tiyatrosu) ve Guanabara Körfezi’nin tarihine, bu online sergiler Rio şehrini her açıdan ele alıyor.

 Google Rio, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Bu güzel şehir her gezginin seyahat listesinde mutlaka yerini alıyor. Siz bir seyahat yapamıyor olsanız bile Google sizin için bu zengin kültür mirasına sahip muhteşem şehri teknolojinin sunduğu hizmetlerle keşfetme şansı tanıyor. Üstelik şirket kendi uygulaması Google Arts & Culture üzerinde kentin en ünlü sanat sergileri ve yerlerinden bazılarının interaktif bir online koleksiyonunu oluşturmak için Rio’nun en iyi sekiz kültürel kuruluşu ile ortalık kurmuş.

Bu arada Google’ın tüm şehri haritalamasını vurgulamamızın sebebi, şirketin Rio’daki bir yerel sivil toplum örgütü ile kentin gecekondu mahallerini haritalamak için bir araya gelmesi ve bu bir araya gelinmenin 2 yıl sonrasında ise tam 26 gecekondu mahallesindeki yerel işletmeler ve sokakların artık Google Haritalar üzerinde görünüyor olmasıdır.

 Google Rio, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Evinizin rahatlığından Rio de Janeiro şehrini hemen şimdi buraya tıklayarak keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kaynak:

 DijitalX, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı