Google PhotoScan Eski Fotoğraflarınızı Canlandırıyor! - Moblobi.com
İnternet

Google PhotoScan Eski Fotoğraflarınızı Canlandırıyor!


PhotoScan uygulaması ile fotoğraf ve videolarınızı depolayabiliyorsunuz. En önemli özelliği ise eski fotoğraflarınızı da fotoğraflarınızda bu ortama taşıyabiliyorsunuz ve burada saklayabiliyorsunuz.

Elimizde basılı halde bulunan eski fotoğrafları dijital ortama taşımak için çoğunlukla bu fotoğrafların fotoğrafını çekme yoluna gideriz. Ancak bu durumda bozulma, parlama vs. gibi durumlarla karşılaşırız. Google PhotoScan uygulaması buna bir çözüm niteliğinde diyebiliriz.

Bunu nasıl mı yapıyor? Uygulama yine aynı yani fotoğrafın fotoğrafını çekmişsiniz gibi görünse de aslında oldukça farklı… Şöyle ki; uygulamak istediğiniz fotoğrafta öncelikle dört adet mavi daire beliriyor. Bu dört adet dair tam mavi rengi alana kadar fotoğrafa sabitlemeye devam ediyorsunuz. Ardından da uygulama size 4 adet fotoğraf çekerek en mükemmel sonuç için bunları birleştirerek en güzel fotoğrafı sunuyor. Google PhotoScan, böylece özel algoritmalar ve çekim yardımcıları ile en iyi fotoğrafı sunuyor. Yani fotoğraflarınızdaki parlaklık, bozulma gibi durumlardan kurtularak orijinal hallerini dijital ortama taşımış oluyorsunuz. Üstelik belirttiğimiz gibi kullanımı da çok basit…

PhotoScan ile düzenlediğiniz bu fotoğraflar “Google Photos” da saklanıyor. Bu aslında bir vantaj da yaratıyor, çünkü Google Photos’da bulunan yüz tanıma ve kolaj gibi özelliklerden de bu fotoğraflar için yararlanmanızı sağlıyor.

Uygulama şu an Android ve iOS için kullanımda…

Google

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı