Vimeo 360 Derece Videoları Destekleyecek! - Moblobi.com
İnternet

Vimeo 360 Derece Videoları Destekleyecek!


Vimeo, 360 derece videoları destekleyen video paylaşım platformları arasına katıldı. 360 derece videolar için Vimeo’ya web sitesi, mobil uygulama ve çeşitli sanal gerçeklik uygulamalarından ulaşılabilecek. YouTube ise bu desteği 2015’te sunmaya başlamıştı.

360 derece videoların desteklenmesi Vimeo için önem taşıyor.

Bu yeni özellikler arasında, 8K içerik, monoskopik ve stereoskopik videolar, kullanıcılara 360 derece video izlerken kendilerini konumlama, çevrim dışı HD video oynatma veren arayüz pusulası bulunuyor. Vimeo, bu sayede “360 Video Okulu” adındaki çevrim içi ders programını da sunuyor. Bu program özelindekullanıcılar 360 derece içeriklerin prodüksiyonu, çekimi ve düzenlenmesi hakkında bilgi paylaşacak.

Şirket en yüksek kaliteli videoları hedefliyor. Vimeo, 360 derece içerikleri üç sanal gerçeklik alt grubunda kullanıcılara sunacak.

Vimeo’daki 360 derece içeriklere web sitesi ile iOS ve Android uygulamaları kanalıyla erişilebilecek. İlave olarak; Zeiss VR One, Samsung Gear VR ve Google Daydream sanal gerçeklik başlıklarının sahipleri de Vimeo’daki 360 derece içerikleri takip edebilecek. OculusRift ve HTC Vive için 360 derece içerik desteği ise yakında çıkacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı