Viber'de Alışveriş Dönemi Başlıyor! - Moblobi.com
İnternet

Viber’de Alışveriş Dönemi Başlıyor!


Mesajlaşma uygulaması Viber, e-ticaret şirketi Lavanta ile yeni bir özelliği duyurdu. Viber, ekranın altında küçük bir alışveriş çantası simgesine bastığınızda, mevcut sohbetinizdeki anahtar kelimelere dayanarak kullanıcılara satış öğeleri sunmaya başlayacak.

Özellik, Viber’in diğer pazarlara açılması öncüsü olarak önce ABD’de 6 Mart’ta canlı olarak yayınlanacak. Choice.com’daki ürünlerden biriyle başlayacak. Tam liste henüz açıklanmadı.

Başlangıçta alışveriş özelliği, kullanıcıların doğrudan Viber’den alışveriş yapmasına izin vermeyecek. Bir bağlantı vasıtasıyla ilgili sayfaya gönderilecekler veya uygulama kurulu değilse bir mobil web sitesine yönlendirilecekler.

Şirketten Agaoua, bir röportajda “Viber’i aptal reklamlara dönüştürmeden bir platform haline getirmek istiyoruz. Alışveriş için veya restoran rezervasyonu yapmak için Viber’in doğal bir yer olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarınızla tartıştığınız her konuda, uygulamadan çıkmadan bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ” demişti.

Messenger, WeChat ve Line gibi uygulamalar, basit metin ve resimli mesajlaşma hizmetlerinin ötesindebir takım özellikler eklemiş durumdalar.

En dikkat çeken nokta ise Facebook’un, onlarca üçüncü şahıs geliştiricinin, kullanıcılara birşey satmasına almasına, bilgi alışverişine ve para transfer etmesine yardımcı olmak için konuşma tabanlı asistanlar yarattığı bir bot platformu olarak Messenger’ı açmasıydı. WeChat ve Line, mesajlaşma servislerini yıllardır oyun ve satın alma seçenekleri gibi ek özelliklerle zenginleştirerek önemli gelirler elde etti.

Viber’in daha yeni eklediği güncellemelerden biri deSohbet Uzantıları olarak görülüyor.Bir kişiyle görüşme yaparken, kullanıcıların referans bilgilerini (örneğin Wikipedia aracılığıyla) göstermesini sağlıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı