Android Nougat İlgi Görmüyor Mu? - Moblobi.com
İnternet

Android Nougat İlgi Görmüyor Mu?


Android sürümlerinin kullanım oranları Google tarafından sürekli olarak basınla paylaşılıyor. En son yayınlanan Android sürümü Nougat’nın ise halen çok ilgi görmediği ortaya çıktı. 6 Mart tarihi itibariyle Android Nougat sürümleri Android cihazlarının yüzde 2.8’lik kısmında kullanılıyor.
Daha önceki sürümlerin kullanım hızına bakıldığında, oldukça yavaş ilerlediği görülüyor. Fakat şubat ayı ile karşılaştırıldığında ciddi bir artış gerçekleştiği de bir diğer gerçek. Geçen ay yüzde 1.2 olan Nougat’nın kullanım oranı, bu ay yüzde 133 oranında yükseldi.
Lollipop hâlâ en çok kullanılan Android sürümü. Android5.0 ve 5.1’in toplam pazar büyüklüğü yüzde 32.9’dan yüzde 32.5’e gerilese de bu durum Lollipop’u tahtından indiremiyor. Android Marshmallow yüzde 31.3 ile Lollipop’un biraz gerisinde. Marshmallow’un geçen ay kullanım oranı yüzde 30.7 düzeyindeydi. Yakında Marshmallow’un Lollipop’ugeçmesi demuhtemel.
Android 4.4 KitKat, yüzde 20.8’lik pazar payıyla dikkat çekiyor. JellyBean yüzde 10.8 ile listedeki bir diğer sürüm. Ice Cream Sandwich ve Gingerbread ise yüzde 1 pazar payına sahip.
Android Nougat yeni telefonlarla artışını devam ettirebilir
Yakın zamanda Barselona’daki MWC 2017’de yepyeni akıllı telefonlar tanıtıldı. Bu telefonların büyük bölümü Android7.0 veya 7.1 yüklü olarak son tüketiciye ulaşacak. Bu nedenle de Android Nougat’nın kullanımı hızlı biçimde artacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı