Yeni Nesil İletişim: Mikro Bloglar

Mikro bloglar ı, bloglarla kıyaslarsak en önemli özellikleri anlık olarak başkalarıyla içerik paylaşılmasını sağlamaktır. En popüler mikro blog servisi olan Twitter’da her blog yazısı 140 karakterle sınırlı olmuştur.

İnsanların anlık olarak ne paylaştıklarını görüntüleyen mikro blogları özellikle profesyoneller kullanmaktadır.

Peki mikro blogları ayrıcalıklı kılan içerikler neler mi?

Dünyanın herhangi bir bölgesinde meydana gelen gelişmeleri anlık olarak kullanıcılarla paylaşabilme özelliği mikro blogları ayrıcalıklı kılıyor. Mikro blog yayıncıları genellikle kullanıcıyı içine çeken ve “şu anda ne yapıyorum” gibi gündelik hayatta yayıncıyı etkileyen ve gün sonunda aslında o kadar da fazla önem taşımayan içerikler yayınlayabileceği gibi normal blog yayıncılığında görülen tematik bazlı yapılarıda inceleyebilir. Bir veya iki içerikle sınırlı olan siteleri güncelleyebilmeleri, cep telefonlarıyla kolayca kullanılabilmeleri içeriklerin hızla yayılmasına olanak sağlar. Mikro bloglar son derece yeni olan bir teknolojidir. Bir mikro blog sitesi olmasının yanında aynı zamanda birer network. Popüler olan sosyal network siteleri facebook, linkedln, myspace sahip oldukları statüyle mikro blog özelliklerine sahip olan kurumlardır.

Peki en popüler mikro bloglar neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı