Microsoft’tan Artık İnternet Explorer Kullanmayın Uyarısı! - Moblobi.com
İnternet

Microsoft’tan Artık İnternet Explorer Kullanmayın Uyarısı!


Microsoft’un ilk versiyonu olan 24 yıl önce ortaya çıkardığı web tarayıcısı, İnternet Explorer ile ilgili olarak Microsoft’un kendisinden bir uyarı geldi. Windows resmi bloğunda “eğer İnternet Explorer ‘ı her gün girdiğiniz rutin bir tarayıcı olarak kullanıyorsanız kullanmayı bırakın” diye bir uyarıda bulundu. Ayrıca “varsayılan tarayıcınız olarak kullanmanın getirdiği tehlikeler” isimli bir yazı da yayınlandı. Peki neden bunu yaptı, neden kendi web tarayıcısı hakkında böyle uyarılarda bulundu, işte detaylar…

Çok daha eski zamanlarda internetdediğimiz zaman aklımıza ilk olarak İnternet Explorergeliyordu. İnternetin ortaya çıktığı ilk zamanlarda kuşkusuz çoğumuz İnternet Explorertarayıcısını kullanıyorduk. Hatta bizler için bir dönem internet işte o meşhur “e” harfinden ibaretti. Microsoft’un ilk olarak 1995 yılında ortaya çıkardığı 2015 yılında ise daha da geliştirilmesine son verdiği Explorer’ın artık açığa çıkardığı güvenlik sorunları nedeniyle kullanılmaması gerektiği uyarısı yapıldı. Çoğumuz yeni ve daha modern bir tarayıcıtercih ediyoruz.

Artık İnternet Explorerbir web tarayıcısı demeyi yavaş yavaş bırakıyoruz. Daha doğrusu bunun vakti geldi diyebiliriz. Hatta yeni internetstandartlarını geliştirecek güncellemeler artık Explorer‘a getirilmiyor. Yani üzerinde test edilmiyor.

Microsoft’un Windows 10’u ortaya çıkarıp piyasaya sürmesiyle birlikte 2015 yılında Explorer ’in yerini şirketin web tarayıcısı olan Microsoft Edge almıştı. Ancak global çapta web tarayıcılarının pazarına baktığımız zaman bu tarayıcıbizlere beklenileni veremedi. Yani hiçbir şey umulduğu gibi olmadı.

Peki şimdi Explorer kullananlar ne yapmalılar? Hangi internet tarayıcısını kullanabilirler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı