Microsoft Word Programı Alternatifi 5 Uygulama

Kelime işlemci özelliği bulunan uygulama denince, hepimizin aklına ilk olarak Microsoft Word gelmekte. Microsoft Word programı dışında dışında buna alternatif olarak kullanabileceğiniz ücretsiz ve karmaşık yapıda olmayan uygulamalar da Gelin hep birlikte Word programına alternatif uygulamalara bir göz atalım.

İşte hem ücretsiz hem de istediğiniz işlemleri yerine getirebilecek, karmaşık yapıda olmayan bunun yanında kelime işlemci özelliği bulunan Word uygulamaları:

Microsoft Word Programı Alternatifi 5 Uygulama

1. Google Docs

Google Docs, kelime anlamı olarak Google dökümanları manasına geliyor. Ücretsiz depolama alanı ile dosyalarınızı düzenleyebilir ve oluşturabilirsiniz. Bunun için Google hesabınızın ve internetinizin olması yeterlidir.

Dosyalarınızı kolaylıkla diğer Office uygulamaları ile paylaşabilir, dökümanlarınızı düzenleyip, oluşturabilme imkanınız bulunmakta. Arkadaşlarınızın kullandığı Google doküman hesaplarında olan dosyalara izin verildiği sürece düzenleme yapabilmektesiniz. Dosyalarınızı onlar ile paylaşıp iletişime geçebilirsiniz. Otomatik yedekleme özelliği sayesinde de hiçbir veri kaybı yaşanmamakta.

2. Dropbox Paper

Dropbox Paper, ücretsiz bulut depolama uygulamasıdır. İş gruplarında paylaşılan bir dosyayı kimin ne zaman görüntülediğini, ne zaman okuduğunu görme imkanı veriyor.

Bu da diğer Word uygulamalarından ayıran bir özellik olarak öne çıkıyor. Dosya oluşturma, paylaşma gibi özellikleri dışında. Video ve ses de ekleyebilirsiniz.

3. Zoho

Zoho uygulamasını Google hesabınıza bağlayarak da kullanabilirsiniz. 3 Kişilik gruplarla da bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Verilerinizi otomatik kaydeder. Buna rağmen internet bağlantısında sorun ve cihazınızın kapanması gibi durumlarda verilerinizi kaybetme ihtimalinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Uygulamada diğer kullanıcılar ile iletişim kurabiliyorsunuz. Dosya, belge oluşturma özellikleri bulunmakta. Microsoft Word uygulaması ile de uyumlu bir şekilde çalışmakta.

4. Wps Office

Bu uygulama ile Microsoft Word belgelerini açabilir, dosyalarda şifreleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Dosya formatlarını Wps Office uygulamasında da kullanabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça basit yapıdadır. Otomatik yazım denetimi ve sekmeli ara yüz özelliği sayesinde rahatça çalışmanıza olanak sağlıyor. İngilizce dışında birçok dil seçeneği de mevcut.

5. Etherpad

Etherpad, insanlar ile birlikte ortak çalışabileceğiniz bir uygulama. Yazılarınız, dosyalarınız otomatik olarak kaydedilmekte. Microsoft Word, Pdf formatında belge indirilebiliyor. Google dökümanlarına ve Microsoft Word’ün özellikleri ile benzerlik gösteriyor.

Etherpad’i kullanmanız için ek olarak bir şeyler indirmenize gerek yok. İnternet sitesine giriş yapıp kaydolduğunuzda da kullanabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz belgeleri, e-posta aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Programda entegre edilmiş sohbet bölümü sayesinde de diğer insanlar ile iletişim kurabilme özelliği mevcut.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“İşinizi Kolaylaştıracak 20 Microsoft Word Klavye Kısayolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Microsoft’un Yapay Zeka Alanındaki Büyük Yatırımı!” okumak için buraya tıklayın
“İşte Microsoft’un Katlanabilir Telefonu!” okumak için buraya tıklayın.

“Microsoft Word Programı Alternatifi 5 Uygulama” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı