Market Alışverişleri İnternete Kaydı! - Moblobi.com
İnternet

Market Alışverişleri İnternete Kaydı!


Teknoloji ile birlikte hayatımızda pek çok alışkanlığımız değişti. Bunlardan biri de alışverişalışkanlığımız. Artık alışverişlerimizin büyük bir çoğunluğunu internetten gerçekleştiriyoruz. Bu bize günümüzün hızlı yaşantısında oldukça zaman kazandırıyor. İnternetten gerçekleştirdiğimiz alışverişlerimizi tekstil, elektronik, gıda, tüketim gibi pek çok alanda yapıyoruz. Türkiye’nin artık süpermarket alışverişini de internetten yani e-ticaret ile yapmayı tercih ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü geçtiğimiz yıla göre internetten süpermarketkategorisi satışları yüzde 78 artmış durumda. Peki sizce süpermarketkategorisinde internetten çok hangi ürünleri alıyoruz? Bu sorunun cevabındaki pek çok ürün eminiz ki sizi şaşırtacak.

Hepsiburada.com, altı ayda bir kategori bazında ülkemizin alışveriştrendlerini inceliyor ve raporu bizlerle paylaşıyor. İşte bu rapora göre 2018 yılında internetten en çok talep gören süpermarketürünleri ve o ilginç veriler:

Bebek bezi zirvede!

2018 yılında da en çok talep gören ürün değişmedi. Bu yıl da en çok talep edilen ürün bebek bezi oldu. Bildiğiniz üzere bebekli ailelerde aile bütçesinin en önemli kalemlerden biri bebek bezi… Özellikle sık tüketiliyor olması sebebiyle yoğun satın alma yapılması, paketinin büyük olması ve taşıma güçlüğü gibi sebeplerle pek çok aile bu ürünü internetten satın almayı tercih ediyor. Bu alışkanlık bu senede değişmedi ve bebek bezi en çok talep gören ürün oldu. Bunu ise çamaşır deterjanı ve bulaşık deterjanı takip etti. Bu ürünlerin de yine büyük paketlerle satın alınmasının hayatı kolaylaştırması, tüketicileri onları internetten satın almaya yönlendiriyor.

Türkiye kahvaltıya önem veriyor!

Bebek bezi, çamaşır ve bulaşık deterjanını takip eden ürünler ise çay ve jahve oldu. Ayrıca daha önceki yıllar ile kaşılaştrıldığında en çok artış gösteren ürünler arasında reçel, bal, yumurta, peynir, zeytin gibi kahvaltı ürünleri ile şarküteri ürünleri yer alıyor. Özellikle yumurta satışları talep artış rekoru kırarak katın üzerinde yükselmiş görünüyor. Bunu 6 kat talep artışı ile zeytin, 5 kat artış ile peynir, 3 kat artış ile reçel ve 2 kat artış ile bal takip ediyor. Ayrıca dökme çay satışları da 3 kat ve kahve satışları da 4 kat artmış durumda. Şarküteri ürünlerinde ise 6 kat artış sözkonusu. Bu da Türkiye’nin güne güzel bir kahvaltı ile başladığını ve kahvaltıda neler tükettiğini gösteriyor.

Peki paralı poşet uygulaması neye sebep oldu? En çok kimler alışveriş yaptı? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı