Kripto Para Yatırımcıları Şimdi Ne Yapmalı?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte herşey dijitalleşmeye başladı. Bunlara para birimleri de uydu ve dijital para birimleri ve kripto paralar hayatımızda yerlerini aldı. Hepimizin bildiği üzere kripto paralar aslında nakit paraya alternatif olarak çıkmış birer değişim aracı ve bir nevi dijital döviz olarak düşünülebilir. Bu piyasa birçok fırsat içerse de yatırımcıların dikkatli olması oldukça önemlidir. Bu piyasaya yatırım yapanların mantıklı adımlar atmalı, sıkı takip etmeli ve iyi gözlem yapmalıdırlar. Kripto para yatırımcılığı, tecrübe gerektiren önemli bir alan. Bu sebeple profesyonellerden bilgi ve yönlendirme almak oldukça önemli.

Yaklaşık bir yıldır durağan seyretmekte olan kripto paraların bir anda yükselişe geçmiş olmasından dolayı yatırımcılar ne yapmaları gerektiği konusunda kararsız kaldılar. İşte bu kararsızlığı yaşayan yatırımcılar için Blockchain Teknolojileri Uzmanı ve Intexcoin CEO’su Erdoğan Köse piyasa hakkındaki öngörülerini paylaştı. Kripto paralardaki bu “ayı piyasası” yani aşağı yönlü hareket sona mı eriyor? İşte yatırımcılar için beklentiler ve önemli bilgiler…

Kripto para yatırımcıları ne yapmalı?

Kripto paralar yaklaşık olarak 2018 yılının başından bu yana aşağı yönlü bir hareket içinde bulunuyor. Bu aşağı yönlü hareket sektörde “ayı piyasası” olarak tabir ediliyor. Bir yılı aşkın bir süredir durağan olarak seyreden kripto paralar bir süre önce bir anda yükselişe geçerek şaşırttı diyebiliriz. Hatta kripto paraların lokomotifi olarak tabir edilen Bitcoin’in 2018 yılının Kasım ayından beri en yüksek değer seviyesini gördüğü biliniyor. Bitcoin’in hacimli bir artış göstermesi yatırımcıların da buna yönelmesine sebep oldu. Dolayısıyla Bitcoin 5000 dolar seviyesini görerek; aynı zamanda da altcoin değerlerinde de artışa sebep oldu.

Ortaya çıkan bu yukarı yönlü hareket ise uzun bir süredir kripto paralarda sürmekte olan durağanlığın yani sektörün deyimiyle “ayı piyasası”nın sona mı erdiğini düşündürmeye başladı.

Kasım 2018’den bu yana popüler kripto para birimi Bitcoin’in lk kez 4200 dolarlık direnç seviyesini kırıp, yüüzde 20’nin üzerinde oluşan bir artış yakalaması piyasayı takip eden yatırımcıları oldukça şaşırttı. Hatta bu durum Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü desek daha doğru olabilir. Bu olumlu hareketin devam etmesi piyasa tarafından umuluyor. Bitcoin kripto paraların lokomotifi olarak görüldüğü için bu artış elbette altcoinlere de olumlu olarak yansıyor. Yalnız tüm bu olumlu gelişmelere rağmen meydana gelen bu hareketlerin ayı piyasasını tamamen sona erdirdiğini söylemek doğru olmayacaktır. Bundan sonraki dönem için ise Bitcoin’in 5000 – 5500 dolar seviyesinde tutunması beklenenler arasında.

Peki uzmanlar yatırımcılara 2019 yılı için ne öneriyor? Kripto para yatırımcıları nelere yönelmeli, hangi stratejileri uygulamalılar? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı