Kırtasiye Alışverişleri Neden İnternete Kaydı? - Moblobi.com
İnternet

Kırtasiye Alışverişleri Neden İnternete Kaydı?


Okulların açılmasıyla birlikte çocukların kırtasiyeihtiyaçları velilerin gündemini meşgul etmeye başladı. Alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte artık bu gibi ihtiyaçlarını da internetten karşılamaya başladılar. Peki veliler neden kırtasiyealışverişlerini neden internete taşıdılar? İnternetten yapılan kırtasiye alışverişlerinde nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar…

Kırtasiye alışverişleri neden internete kaydı?

Okullar Eylül ayı itibariyle açıldı. Çocuğunuzun alması gereken defterler ve kırtasiye malzemelerini ise öğretmenler artık açıkladı. Kokulu silgiler, güzel defterler ve çocuğunuzun sevdiği karakterde sırt çantası almak için pek çok veli kırtasiyetelaşına çoktan girdi bile. Bu alışverişin elbette psikolojik bir yönü de var. Çünkü çocukların okula hevesli gitmelerinde büyük rol oynuyor.

Ancak şu da bir gerçek ki çocukların kırtasiye alışverişi yaparken dikkat ettikleri unsurlarla ebeveynlerinin dikkat ettikleri unsurlar aynı değil. Anne ve babalar kırtasiye malzemelerini satın alırken sağlık açısından ne kadar güvenli olduğunu önemsiyorlar. Kanserojen maddelerin içerisinde yer almamasına dikkat ediyorlar. Tüm bunların yanında elbette satın alacakları malzemelerin bütçelerini aşmaması da gerekiyor.

Teknoloji hayatımızın içerisinde bu kadar yer almadan biz market alışverişlerimizi bile internetten yapmadan önce anne ve babalar çocuklarının bu ihtiyaçları için kırtasiyekırtasiyegezerlerdi. Ucuz ama sağlıklı ürünler için araştırma yaparlardı. Şimdi yorulmalarına gerek kalmadan tek tık ile satın almak istedikleri ürünler kapılarına kadar gelebiliyor.

İnternetten yapılan kırtasiye alışverişleri nasıl bir kazanç sağlıyor?

Anne ve babaların kırtasiyemalzemesi satan internet sitelerini inceleyerek, kampanyaları da takip etmeleri gerekiyor. Pek çok internet sitesi okula dönüş kampanyası adı altında büyük indirimlerde bulunuyorlar. Ancak bu durumda da ebeveynlerin kafası allak bullak olabiliyor. Var olan birçok kampanya nereden alışveriş yapacaklarını belirleme konusunda onları şaşırtıyor ve oldukça vakitlerini alabiliyor.

Ancak yapılan araştırmalar yine de kırtasiye harcamalarını internetten yapanların karlı çıktığını gösteriyor. Örneğin bir okul çantasının içini internet sitesinden doldurmak ile kırtasiyeden doldurmanın ücreti arasında büyük farklar var. Bir okul çantasını doldurmanın maliyeti internetten yapılan alışverişlerde mağazadan yapılan alışverişe kıyasla 218 lira ucuza geliyor. Bu sebeple de hem farklı fiyat dengesinde ürüne ulaşma hem de internette çok fazla sayıda çeşidin olması sebebiyle ebeveynleri mağazadan alışveriş yapmaktan uzaklaştırabiliyor.

Peki internetten kırtasiye alışverişi yaparken nelere dikkat edilmeli? Hangi siteler tercih edilmeli? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı