İşte Google’ın Yeni Nesil Güvenlik Anahtarı: Titan!

Google Cloud Next olarak bilinen ve bu yıl içerisinde San Francisco şehrinde düzenlenen etkinlikte, “Titan Güvenlik Anahtarı” adı altında üretilen USB formda bir aygıt tanıtıldı. Bu USB, Yubico firmasının ürettiği “Yubikey” adlı cihaza benzemekle birlikte, çevrimiçi hesaplarınıza yapılacak olan phishing saldırılarına karşı yüksek seviyede koruma sağlıyor ve donanım tabanlı olup iki faktörlü yetkilendirme (2FA) ile çalışıyor.

SMS aracılığı ile çalışan iki faktörlü doğrulama sistemlerine yapılan MITM (Man in the middle – ortadaki adam) ve phishing saldırılarına nazaran, bu tarz donanım tabanlı güvenlik anahtarları daha etkin ve güvenli sonuçlar üretilebilmektedir. Hatta kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileriniz açığa çıkmış olsa bile, fiziksel donanım olmadan hesaba giriş yapmak neredeyse imkansız olacaktır.

Peki bu fiziksel güvenlik donanımı neler sağlıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Batuhan Taştekin

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı