İşte Dünyanın En Ucuz İnternetinin Olduğu Yer! - Moblobi.com
İnternet

İşte Dünyanın En Ucuz İnternetinin Olduğu Yer!


İnternet üzerinden kullandığımız platformlar arttıkça ve cihazlarımız üzerinden yapabildiklerimiz çoğaldıkça internete ihtiyacımızı daha da arttırıyor. Sosyal medya, müzik darken kullandığımız internet paketleri göz açıp kapayana kadar bitiyor. Hatta artık evdeki cihazlarımız bile internete ihtiyaç duyuyor. İnternete olan ihtiyaç arttıkça ödediğimiz faturalar da elbette artıyor. Peki interneti ucuza mı kullanıyoruz yoksa pahalı mı? Dünyadaki en ucuz interneti kimler kullanıyor, bizim ülkemizde kullandığımız internet pahalı mı? İşte detaylar…

Keşke internet bedava olsa diye düşünüyorsunuzdur mutlaka. Güzel bir haber verelim, sırf en ucuz internet orada diye gider misiniz bilemeyiz ama, bedava olmasa da internetin çok ucuz olduğu dünya üzerinde bir yer var. İşte bu dünyadaki en ucuz internet in olduğu yer Hindistan.

Ajans Pres internetkullanım ücretlerine yönelik yapılan araştırmayı inceleyerek birtakım verileri paylaştı. Medya yansımalarından ve İngiltere Merkezli olan Cable firmasından derlediği verilere göre, en ucuz internetin Hindistan’da olduğunu tespit etti. Hindistanortalama 1 GB veri kullanımı için yaklaşık 0.26 dolar harcıyor.

Hindistan’dan sonra ucuz internet olan ikinci ülke ise Kırgızistan. Kırgızistan’ın 1 GB veri için 0,27 dolar harcadığı görülüyor.

Türkiye en ucuz internet listesinde zirvede olmasa da yine de listenin başlarında yer alıyor. Ülkemizde 1 GB veri için ortalama olarak 2.24 dolar harcanıyor. Bu şu an için Kırgızistan ve Hindistan ile karşılaştırıldığında ilk bakışta pahalı gibi görünse de aslında listenin sonlarında yer alan dünyanın en pahalı internetini kullanan ülkelerin ödedikleri fiyatlar ile karşılaştırıldığında gerçekten çok daha ucuz olduğunu hissediyorsunuz.

Peki en pahalı internet hangi ülkede yer alıyor? 1 GB veri için kullanılan ücreti görünce eminiz çok şaşıracaksınız. Haberin devamında…

HABERİN DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı