İptal Edilen Etkinlikleri Öğrenebileceğiniz İnternet Sitesi!

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen etkinlik ve konferansları öğrenebileceğiniz bir internet sitesi geliştirildi. Haberimizde...

Koronavirüs salgını tüm dünyaya yayıldı ve pandemi ilan edildi. Salgının daha ciddi boyutlara ulaşmaması için tüm dünyada evdekal çağrıları yapılıyor. Haliyle yapılması gereken pek çok iş, proje ve konferans da sekmeye uğradı. Bazı etkinlikler internet üzerinden canlı bağlantılar yoluyla düzenlenirken; dünyada binlerce kişiyi ağırlayacak olan pek çok konferans ve etkinlik de iptal edildi. Hangi etkinliğin iptal edildiğini hangisinin gerçekleşeceğini takip etmedebilmekte zorlaştı. Bu durumu kolaylaştırabilmek için hem salgın ile alakalı haberlerin yer aldığı hem de Koronavirüs nedeniyle iptal edilen konferansların öğrenilebileceği bir  internet sitesi geliştirildi. Haberimizde…

İptal edilen konferans ve etkinlikleri nasıl öğrenebilirsiniz?

Covid-19 salgınının başladığı ilk günden beri yaşanan gelişmeleri hepimiz evlerimizden takip ediyoruz. Bu süreçte bilgi alabileceğimiz güvenilir kaynaklara ihtiyacımız var. Geliştirilen bir internet sitesi de salgın dolayısıyla iptal edilen konferans, etkinlik ve projeleri paylaşıyor. Bu internet sitesinin adı “Is it canceled yet”. Türkçesi “Henüz iptal edildi mi” anlamına geliyor. Sözkonusu internet sitesini ziyaret ettiğinizde karşınıza bembeyaz bir ekran çıkıyor. “Is it canceled yet” başlığının hemen altında etkinlik isimleri yer alıyor. İptal edilen etkinliklerin altında ise altı çizili bir şekilde, “evet” anlamına gelen “yes” kelimesi bulunuyor. Fakat bazı etkinliklerin altında ise “uh oh” ifadelerine yer verilmiş. Altı çizili olan bu cevaplara tıkladığınızda etkinlik ile alakalı içeriklere linkler veriliyor.

Koronavirüsün tüm dünyayı etkilemesi nedeniyle binlerce etkinlik iptal edildi veya ertelendi. “Is it canceled yet” sitesinin geliştiricisi twitter hesabından bu konuda bir açıklama yaptı ve sitenin hangi etkinliklere yer verdiğini açıkladı. Çok fazla etkinliğin iptal edildiğini ve hepsinin paylaşılamayacağı belirtti. Bu açıklama ile birlikte sözkonusu internet sitesinde iptal edilen etkinlikler yine paylaşıldı fakat önemli olan etkinliklere öncelik verilmiş oldu. Sitede bu konuyla alakalı bir açıklama da zaten paylaşılmış.

“Is it canceled yet” sitesinde bir bülten aboneliği de yer almış. Bu bültene abone olarak aslında iptal edilen etkinlikler hakkında da bilgi sahibi oluyorsunuz. Her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri e-posta kutunuza iptal edilen etkinliklerle ilgili bir ileti geliyor.

Şuan için 3710 aboneye sahip olan internet sitesinde içerikler de paylaşılıyor. Oyunlar, mühendislik yapımı şeyler, evdeyken yapabilecekleriniz gibi aklınıza gelebilecek pek çok türde içerik var. Hatta isteyenler internet sitesinin geliştiricisine mail yoluyla içerik konusunda fikirlerini de gönderebiliyorlar.

Peki sizin iptal edilen etkinliğiniz oldu mu? Siz iptal edilen etkinlikleri hangi kaynaklardan takipe diyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sesinizden Koronavirüs Olup Olmadığınız Anlaşılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ev Karantinasında Yaşlılara Yardım Edecek 4 Teknolojik İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İnternet Hakkındaki 20 Şaşırtıcı Bilgi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı