İnternetten Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları!

Hemen hemen herkes yıl boyunca çalışırken yazın yapacağı tatilin hayalini kuruyor. Dolayısıyla yazın yaklaştığı şu günlerde de İnternetten uygun fiyatlı uçak ve otellerin peşine düşmeye başlıyor. Özellikle baharın müjdecisi olan içinde bulunduğumuz Mart ayı ile birlikte tatil için hazırlıkları bir çoğumuz başlattık sayılır.

Yapılan seyahat planlarını ilk adımında sorduğumuz soru ise “nasıl ucuz uçak bileti satın alabilirim” sorusu oluyor. Tatilimizin ilk adımı olan uçak bileti konusunda genellikle olay kanallardan fiyatları karşılaştırıyoruz ve kendimize en uygun uçak biletini bulmaya çalışıyoruz. Oysaki hafta içi ya da hafta sonu seyahat ediyor olmamız, sabah veya akşam seyahat ediyor olmamız gibi pek çok şey uçak biletlerinin fiyatlarını önemli derecede etkiliyor. Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, fiyatı uygun uçak bileti bulmanın bazı tüyolarını paylaştı. İnternetten ucuz uçak bileti almanın yolları neler, işte size detaylar…

Uçakla seyahat eden yolcular en fazla elbette ki ucuz uçak bileti ile seyahat etmeyi tercih ediyorlar. Uçakla seyahat eden yolcular en fazla ucuz uçak bileti tercih ediyorlar. Ucuz uçak biletine ulaşmanın yöntemleri arasında hafta içi seyahat etmek ya da sabah uçuşu yerine akşam uçuşunu tercih etmek veriyorsun tam olarak düşünülebilir.

Özellikle de resmi tatiller yılbaşı veya yaz tatili gibi dönemlerde bilet fiyatları oldukça yüksek oluyor. Böyle durumlarda ucuz uçak bileti satın almak isteyenler genellikle akşam uçuşlarını tercih edebilirler.

Uçuşunuzu yurt içinde bir yöne yapmayı planlıyorsanız; özellikle cuma günleri uçak bileti almaktan kaçınabilirsiniz. 2018 yılı bakıldığında en pahalı yurtiçi uçak biletinin cuma günleri satıldığı görülmüş. Ucuz uçak bileti bulmak İsteyenlere ise hemen bir ipucu paylaşalım. En ucuz uçak bileti pazar sabah saatleri için bulunuyor.

Eğer yurtdışına seyahat edeceksiniz durum biraz değişiyor. En az iki öncesinden rezervasyon yaptırmak ucuz uçak bileti bulmak anlamında oldukça iyi teklifleri ulaşmanızı sağlıyor. Yurtdışına gidecekler için ise en doğru zaman Ocak ayı.

En ucuz uçak bileti aramaları genellikle internetten gerçekleşiyor. Bu tip aramalar yapanlar için belirtelim ki yapılan analizlere göre yurtiçi uçak biletinizi ucuza almak istiyorsanız en uygun fiyatlı yurtiçi uçak bileti Mart ayında satılmış görünüyor. Şunu da mutlaka paylaşalım en pahalı yurtiçi uçak bileti ise Ağustos ayında satılmış görünüyor.

Peki bayram ve resmi tatillerde internetten ucuz uçak bileti bulmak için ne yapmak gerekir? Yurtiçi veya yurtdışı uçak bileti satın alırken hangi saatler arasında satın almak gerekir? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı