İnternetten Ne Bekliyoruz?

İnternet hayatımızın önemli bir parçası. Peki ya internet en çok ne amaçla kullanıyoruz ya da internetten ne bekliyoruz hiç düşündünüz mü? Yapılan bir anket insanları birleştiren bir oluşum olması, yeni öğrenme yolları açması ve daha iyi bir eğitim imkanı sağlamasının internetin en büyük kazanımları olduğunu göstermiş. İşte araştırmadan çıkan ilginç sonuçlar…

İnternetin 30. yıldönümü kutlanırken; Cisco’da bu döneme özel bir çalışmaya imza attı ve internetten beklentiler ve internetin kazanımları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya 13 ülke dahil olmuş. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan 11 binin üzerinde katılımcı yer almış. Sonuçlarda ise biz insanların gelecekte internetten istedikleri ve internetin de toplumlarımız için yapabilecekleri ortaya konmuş.

Gelecek yıllarda internetten en büyük beklentimiz eğitime daha kolay erişim olmuş. Sağlığa daha kolay erişim de ikinci büyük beklentimiz arasında yer alıyor.

İnternetin 30.yılını kutladığımız şu günlerde geçtiğimiz 30 yıla bakılacak olursak anket sonuçlarına göre bireyler internetin hayatlarına getirdiği en büyük katma değerin öncelikle güncel gelişmelerden artık daha kolay haberdar olmamızı sağlamış olması konusunda hemfikir görünüyor. Daha sonrasında ise hayatımıza yarattığı ikinci büyük katkının hayatımıza kattığı eğlence faktörü olduğu düşünülüyor. Ayrıca aile ve arkadaşlarımızla haberleşmek anlamında sağladığı kolaylıklar da bizim internetten aldığımız katkılar arasında ilk üçte yer alıyor.

İnternet hayatımıza öyle bir yerleşti ki insanlar artık onsuz yaşayamacaklarını düşünüyorlar. Hatta araştırmaya katılanların neredeyse yarısı kişisel hayatlarında internet olmadan yaşayamayacaklarını söylüyorlar.

Şu bir gerçek ki internet, hayatımızı büyük oranda etkiliyor. İnternetin hayatımıza sağladığı en büyük etki ise insanları birleştimek yönünde olmuş. Bunun yanısıra hayatımızı gelişmiş iletişim ve yeni öğrenme yolları açmasıyla da büyük oranda etkilediği düşünülüyor.

Peki internet en çok hangi sektörleri etkiledi? 2022 yılında ne olacak? Haberin devamında..

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı